Galaxy A72

Každý třetí telefon prodaný v Česku je od Samsungu

  • Téměř polovinu trhu s chytrými telefony v Česku ovládá Samsung
  • V dubnu podle agentury GfK připadlo na tuto značku 45 % smartphonů
  • Za celé první čtvrtletí pak 38,3 %, což představuje meziroční nárůst o 16 %

Analytická skupina GfK nabídla aktuální informace o trhu mobilních telefonů v České republice, které zahrnují skutečně prodané mobilní telefony koncovým uživatelům na českém trhu (sell-out), nikoliv jen dodávky (sell-in), u nichž není jasné, kdy, kde a jak se prodají. GfK je známo tím, že statistiky, které zveřejňuje, zobrazují skutečnou realitu trhu.


Psali jsme: Samsung Galaxy A72 RECENZE: vlajkový telefon za 12 tisíc


Samsung vládne českému trhu

„Loňské jaro představovalo pro trh s mobilními telefony šok, kdy se prakticky ze dne na den uzavřely obchody a veškerý prodej přešel na internet. Situace se začala zlepšovat ve druhém čtvrtletí a výrazně nad očekávání se dostala v druhém pololetí. Od začátku letošního roku sice stále zaznamenáváme vysoké prodeje, ale ovlivňuje je nedostatek čipů. V praxi bychom tedy mohli prodávat i více, ale nemůžeme,“ konstatuje Tomáš Balík, ředitel divize mobilních zařízení ve společnosti Samsung Elecronics Czech and Slovak.

Galaxy A52
Galaxy A52 | foto: Samsung

Tahákem je nový Galaxy A52

Nejsilnější pozici má Samsung v segmentu mobilních telefonů v relaci 7 500 Kč až 10 000 Kč, do které spadají modely řady Galaxy A, včetně nového Galaxy A52. V této skupině za duben připadaly takřka dvě třetiny prodaných mobilních telefonů v Česku na Samsung. Z dražších modelů v ceně nad 15 000 Kč pak Samsung nejvíce prodával ltop model Galaxy S21.

Total
0
Shares