Kaufland nově umožňuje snadný nákup s mobilní aplikací

Supermarket Kaufland přichází s novinkou. Od srpna nabízí samoobslužné nakupování přes mobilní aplikaci. Jde o pilotní projekt, který je dostupný zatím na dvou prodejnách v Praze na Jarově a v Olomouci. Zákazníci si zboží jednoduše sami naskenují, vloží ho do tašky a rychle se odbaví u expresních pokladen.

Stačí naskenovat

Obchodní řetězec Kaufland neustále hledá cesty, jak vyhovět potřebám všech zákazníků a zjednodušit jejich nákup. Nakupování s aplikací  jim proces usnadní. Do svého mobilu si zákazníci stáhnou aplikaci Kaufland a vytvoří si digitální K-Card. Po spuštění aplikace se jim otevře obrazovka fotoaparátu s oknem pro skenování čárových kódů. Svůj nákup mohou kontrolovat v digitálním košíku, v němž se zobrazuje aktuální počet a mezisoučet skenovaných položek.

U samoobslužné pokladny potom najdou kód, který naskenují pro zahájení platebního procesu. „Aplikace je uživatelsky velmi přívětivá a snadná. Stačí pár kliknutí, zákazník nákup vkládá rovnou do tašky a rychle se odbaví na samoobslužné podkladně,“ uvedla tisková mluvčí společnosti Kaufland Renata Maierl.

Kaufland aplikace | foto: Kaufland

V mobilní aplikaci Kaufland si zákazníci mohou vytvářet vlastní nákupní lístek a krom aktuální nabídky, letáku a originálních receptů, v ní naleznou veškeré informace o věrnostní kartě Kaufland Card. Skrze klasickou K-Card pak mohou získávat kupóny a slevy na vybrané produkty, přes její digitální verzi v aplikaci navíc také body za každý nákup (100 Kč = 1 bod). Ty poté lze uplatnit v rámci věrnostních programů nebo je vyměnit za kupóny.

Kaufland aplikace | foto: Kaufland

Kromě nové aplikace mohou zákazníci již několik měsíců na čtyřech vybraných prodejnách Praha Vypich a Podbaba, Kladno a Ostrava Vítkovická nakupovat i bez chytrého telefonu pomocí ručního skeneru, který je vždy k zapůjčení u vchodu do prodejny. Vše funguje stejně jako s mobilní aplikací. Po zaplacení zákazník skener pouze vrátí v pokladní zóně. Ruční skenery budou od září dostupné také na prodejnách v brněnské Ponavě a v Karlových Varech.

Total
0
Shares