telefon

Kanón na vrabce? Xiaomi připravuje levný telefon s 200Mpx fotoaparátem. Prodávat se bude i v Česku

  • Další mobil s 200Mpx foťákem bude od Xiaomi
  • Objevit by se měl i v českých obchodech

Xiaomi připravuje lavinu novinek, které budou pro první polovinu příštího roku hodně podstatné. Hovoříme o řadě Redmi Note 12, která se chystá zákazníkům pořádně provětrat peněženky. Podle zákulisních informací dorazí telefony s výbavou, v níž nebude chybět ani 200Mpx fotoaparát.


Nepřehlédněte: Češi, máte telefon Xiaomi, Redmi nebo POCO? Tady se dozvíte, jestli dostanete MIUI 14 nebo máte smůlu


Dostane Redmi Note 12 200Mpx fotoaparát?

Stejně jako každý rok i letos se dočkáme příchodu novinek z modelové řady Redmi Note. Tradičně to jsou smartphony, které Xiaomi prodává ve velkém, jelikož jde o cenově dostupnější segment a modely této značky si zde už vybudovaly velmi solidní jméno.

Na přelomu roku (případně začátkem 2023) bychom se měli dočkat příchodu řady Redmi Note 12. Informací o výbavě nových telefonů je bohužel zatím jako pověstného šafránu. Něco málo už ale na internet přece jenom uniklo.

Chytrý telefon Xiaomi
Zdroj: Đức Trịnh / Unsplash

Nespokojené Xiaomi?

O únik se postarali dva známí whistlebloweři. První s přezdívkou Ankit svým příznivcům prozradil, že se v chystané řadě možná objeví jeden model s hlavním 200Mpx fotoaparátem.

Další (Yogesh Brar) pro změnu zase napsal, že Xiaomi v sérii Redmi Note plánuje učinit zásadní změny, protože letošní modely Redmi Note 11 nebyly prodejně vůbec úspěšné.

Připomeňme, že v aktuální nabídce Redmi najdeme modely Redmi Note 11 Pro, Redmi Note 11 Pro 5G a Redmi Note 11 a Note 11S. Telefony nemají špatnou výbavu, oproti předchůdcům ale nenabídly nic zásadního, což vedlo k nenaplněným prodejním ambicím.

Zdroj náhledové fotografie: N.Tho.Duc / Unsplash, zdroj: RM Update

Total
0
Shares