Facebook podvod

Jste na Facebooku? Okamžitě zkontrolujte nastavení vašeho účtu a zapněte tyto bezpečnostní funkce

  • Přinášíme tři skvělé vychytávky na Facebooku
  • Pomohou váš účet zabezpečit na maximum

I ti nejzkušenější uživatelé Facebooku stále objevují jeho nové funkce. Přinášíme vám tři nejdůležitější, které vám ochrání soukromí a o kterých jste pravděpodobně nikdy neslyšeli.


Nepřehlédněte: Používáte WhatsApp? Okamžitě si zapněte tuto funkci! Zabrání krádeži vašeho účtu


Na Facebooku trávíme hodiny a hodiny času, ale většinou nevěnujeme zabezpečení účtu takovou pozornost, jakou si zaslouží. Máme pro vás tři bezpečnostní vychytávky, o kterých možná vůbec netušíte, že existují, ale které vám pomohou chránit celý účet. Které to jsou?

1. Upozornění při nerozpoznaném přihlášení

Jedná se o skvělou funkci, díky které budete vědět, že se vám někdo cizí chce zalogovat do vašeho účtu z nového a neznámého zařízení, prohlížeče nebo místa. Facebook takové přihlášení rozpozná, označí ho za podezřelé a pošle vám zprávu. Díky tomu můžete přístup hackera nebo podvodníka okamžitě zablokovat.

A jak Facebook pozná, že je přihlašování podezřelé? Cookies (psali jsme o nich zde) a další technologie, které Facebook používá, znají vaše internetové návyky online a typická místa, z nichž se přihlašujete.

Kde funkci najdu? Přihlaste se do profilu, přejděte do Nastavení => Zabezpečení a přihlašování => Další zabezpečení => Zapněte si upozornění při nerozpoznaném přihlášení. Teď už jen nastavte, na které účty chcete dostávat upozornění.

2. Odhlaste stará a podezřelá zařízení

V sekci Zabezpečení a přihlašování můžete také zkontrolovat, na jakých zařízeních jste právě přihlášeni. Pokud v seznamu uvidíte podezřelé zařízení, odhlaste ho. Stačí párkrát kliknout myší.

3. Dvoufázové ověření

Facebook
Zdroj: Marten Newhall / Unsplash

Spousta lidí si myslí, že když budou používat dvoufázové ověření, budou se muset prokazovat při každém přihlašování do účtu. To ale není nutné. Díky cookies si totiž Facebook pamatuje veškerá zařízení i online služby, které už byly autorizačním kódem ověřeny. V nastavení si můžete seznam takových služeb a zařízení upravovat.

Kde funkci najdu? Přihlaste se do profilu, přejděte do Nastavení => Zabezpečení a přihlašování => Dvoufázové ověření a Zapněte dvoufázové ověření. O řádek níže také najdete seznam zařízení, která jsou ověřená. Pokud chcete některé smazat (třeba nějaký starý telefon), stačí jej označit a na konci stránky vše potvrdit tlačítkem Odebrat.

Zdroj náhledové fotografie: geralt / Pixabay

Total
0
Shares