UFO, UAP

Jsme ve vesmíru sami? Mimozemský život určitě někde existuje, tvrdí uznávaná vědkyně

  • Jsme blízko nalezení života ve vesmíru?
  • Experti věří, že ve vesmíru nejsme sami

Libby Jacksonová, vedoucí Britské kosmické agentury, tvrdí, že není možné, aby inteligentní život existoval pouze na Zemi. Na její slova upozornil server The Mirror. Vědkyně údajně uvedla, že není otázkou zda, ale kdy ke kontaktu dojde.


Nepřehlédněte: NASA objevila mimořádný Valentýnský asteroid. Šance, že zasáhne Zemi, je asi 1 ku 625


Její vyjádření ale není až tak moc překvapivé, protože i jiní uznávaní vědci ve svých studiích tvrdí, že mimozemský život téměř jistě existuje. Jacksonová je tak jen další z mnoha veřejných osobností, které se k možnosti existence života ve vesmíru vyjádřily. Jedenačtyřicetiletá šéfka vesmírného výzkumu je přesvědčena, že mnoho potřebných odpovědí přinese další průzkum kosmu.

Najdeme ve vesmíru život?

Navzdory nedostatku důkazů o existenci jiných vyspělých civilizací vědci nikdy nepřestali hledat. Zařízení, jako je dalekohled Jamese Webba, pozorují vesmír v bezprecedentních detailech, aby experti na Zemi lépe pochopili, jak se rodí a vyvíjejí planety, hvězdy a galaxie. Další špičkové aparáty jsou ve fázi příprav. 

Například NASA chystá nevídaný Nancy Grace Roman Space Telescope, který má výzkum posunout na zcela novou úroveň. A protože se NASA také připravuje na návrat vzorků z Marsu, mohli bychom už během několika příštích let získat definitivní odpověď na otázku, zda na rudé planetě někdy existoval život.

Nancy Grace Roman Space Telescope
Zdroj: NASA

S výzkumem vesmíru pomohou superteleskopy

Jacksonová není jedinou významnou osobností z britské vesmírné komunity, která se k existenci mimozemšťanů vyjádřila. Helen Sharmanová, první Britka ve vesmíru, již v roce 2020 uvedla, že věří, že mimozemšťané „tam někde“ skutečně jsou. 

Sharmanová a další členové vědecké komunity se v dřívější publikaci shodli na tom, že hvězd a galaxií je prostě příliš mnoho na to, aby inteligentní forma života existovala pouze na Zemi. Zda měli pravdu ukáže jen čas a další podrobný výzkum vesmíru.

Zdroj náhledové fotografie: Albert Antony / Unsplash, zdroj: Mirror

Total
0
Shares