Je to oficiální. Qualcomm může znovu dodávat čipy Huawei!

  • Americké firmy můžou s Huawei opět podnikat
  • Rozvolnění opatření se však netýká 5G 
  • Qualcomm právě získal potřebné licence kvůli obchodování s Huawei

USA znovu povolily obchod s Huawei

Po měsících sporů a vzájemného osočování se zdálo být nemožné, že se zásadně prolomí ledy a celá situace se obrátí k lepšímu. Nicméně je tomu tak. Webový magazín Financial Times před dvěma týdny přispěchal se zprávou, že vláda Spojených států dává americkým firmám v souvislosti s Huawei zelenou.

Bohužel je to pro čínský podnik návrat k podnikání pouze na půl cesty. Vtip je totiž v tom, že se tento krok nevztahuje na 5G. To znamená, že z pohledu LTE může Huawei sice slavit, ale ohledně nejrychlejších sítí stejně jako podílení se na jejich výstavbě má až do odvolání od USA “stopku”.

Qualcomm dostal od Bílého domu zelenou

Nedávno se na internetu objevily spekulace, že americký Qualcomm má o Huawei stále eminentní zájem a chce byznys obnovit za každou cenu. Steven Mollenkopf, CEO společnostni, se sám nechal slyšet, že je tomu tak a že opravdu žádají vládu Spojených států o udělení potřebných licencí k podnikání.

Nově prosáklo na web, že právě teď dostal americký gigant od Bílého domu zelenou, takže může s Huawei prakticky okamžitě navázat spolupráci. Nicméně v tuto chvíli nevíme jak a hlavně za jakých okolností bude tato kooperace pokračovat.

Total
1
Shares