iPhone 12

Je používání iPhonu 12 nebezpečné? Podle expertů může způsobit vážné zdravotní problémy

  • iPhone 12 je problémový, Francie zakázala prodej
  • Apple se brání, na telefon pošle aktualizaci

Apple řeší zapeklitý problém. Francouzské úřady si totiž vzaly na mušku starší iPhone 12 a označily jej za nebezpečný kvůli vyzařování příliš silných elektromagnetických vln. Prodej telefonu byl s okamžitou platností zakázán, dokud společnost nezjedná nápravu. Po několika dnech se přezkoumat rizikovost staršího chytrého mobilu na lidský organismus rozhodly také další státy – Německo a Belgie.


Nepřehlédněte: iPhone 15: Apple na operační paměti nešetřil, ale bohužel ne u všech variant


Zdravotní rizika u iPhonu 12 řeší Německo i Belgie

Fanoušky společnosti Apple tento týden znepokojila zpráva, že stále velmi oblíbený iPhone 12 představuje závažné riziko pro lidské zdraví. Francouzské regulační orgány tvrdí, že zařízení porušilo limity pro vystavení záření, což je jednoznačně znepokojující, pokud telefon náhodou nosíte v kapse a používáte ho k nekonečnému množství hovorů každý den.

Společnost Apple je přesvědčena, že mobil splňuje všechny normy a výsledky zveřejněné francouzskými úřady zpochybnila. Aby však uklidnila situaci a zabránila zablokování prodeje, uvedla, že na iPhony 12 ve Francii pošle aktualizaci.

„Pro uživatele ve Francii vydáme aktualizaci softwaru, která bude přizpůsobena protokolu používanému francouzskými regulačními orgány. Těšíme se, že iPhone 12 bude ve Francii nadále dostupný,“ uvádí Apple v prohlášení.

Podle francouzské organizace ANFR testy provedené na iPhonu 12 odhalily, že jeho specifická míra absorpce (SAR) činí 5,74 wattu na kilogram. EU uvádí, že tento údaj by měl být 4 watty na kilogram, což znamená, že Apple normu zřejmě skutečně překračoval. Vlastní testy společnosti Apple nicméně ukazují úplně jiný obrázek – iPhone 12 splňuje všechny bezpečnostní normy stanovené úřady pro zajištění bezpečnosti uživatelů.

iPhone
Zdroj: Shiwa Id / Unsplash

Vzhledem k tomu, že iPhone 12 je nyní v centru pozornosti, budou v následujících týdnech jistě provedeny další nezávislé testy, přičemž Německo již uvedlo, že situaci bedlivě sleduje.

Dokud nebudeme vědět více, zdá se, že používání iPhonu 12 je i nadále bezpečné a jeho majitelé by se neměli bát s ním telefonovat ani ho nosit po kapsách.

Zdroj náhledové fotografie: Daniel Romero / Unsplash, zdroj: BGR, Mirror

Total
0
Shares