Archax, robot

Japonci oživili slavné roboty Transformers. 4,5metrové monstrum se v mžiku přemění v automobil

  • Skutečný Transformer z Japonska
  • Robot měnící se na vozidlo skutečně existuje
  • Archax pomůže ve vesmíru

Japonci zase utekli světu. Tokijská společnost Tsubame Industries totiž vyvinula skutečného 4,5 metru vysokého robota, který je schopen se transformovat v automobil! Jediným problémem je, že je pekelně drahý. Pokud ale máte přebytečných 70 milionů korun na účtu, může být klidně váš.


Nepřehlédněte: YouTube zdražuje. Kdo chce videa sledovat bez reklam, sáhne hlouběji do peněženky


Skutečný Transformer

Archax je typ robota, kterého lze klidně označit za transformera a ještě lépe za japonského gundama – ovládá se zevnitř, má končetiny a umí se proměnit na vozidlo, podobně jako slavní Transformeři ze známé filmové série Transformers.

„Japonsko je velmi dobré v animaci, hrách, robotech a automobilech, takže jsem si řekl, že by bylo skvělé, kdybych mohl vytvořit výrobek, který by všechny tyto prvky poskládal do jednoho. Vytvořit něco, co by říkalo: Tohle je Japonsko,“ popisuje vývojář Ryo Yoshida ze společnosti Tsubame Industries, která plánuje vyrobit jen pět kusů. Chtěl jsem vytvořit něco, co bude říkat – tohle je Japonsko,“ dodal.

Archax pomůže ve vesmíru

Robot poháněný bateriemi je vybaven dvojicí uchopovacích ramen na boku a ovládán lidským pilotem sedícím uvnitř těla stroje ve futuristické kabině. Podle japonských médií má také pohyblivou hlavu (vlevo a vpravo), pas (vlevo a vpravo), ramena (nahoru a dolů), lokty, zápěstí a prsty. Nabízí tedy solidní manévrovatelnost a plejádu možností pro své využití.

V režimu robota je Archax 4,5 metru vysoký, ale když dojde na jeho přeměnu na vozidlo, sníží výšku na 3,9 metru. Nečekejte naleštěný kamion. Po ohnutí těla a vysunutí kol se robot rozjede maximálně desetikilometrovou rychlostí.

Yoshida doufá, že by jeho mamutí stroje mohli být jednoho dne využiti při katastrofách nebo v kosmickém průmyslu.

Zdroj náhledové fotografie: se souhlasem Tsubame Industries, Medium, Tsubame Industries

Total
0
Shares