Peklo, AI

Jako nekonečná noční můra. Umělá inteligence ukázala, jak to vypadá v pekle

  • Internetem kolují dvě znepokojivá videa
  • Ukazují, jak to vypadá v pekle
  • Vytvořila je umělá inteligence (AI)

Videa generovaná umělou inteligencí jsou poslední dobou zajímavou internetovou kratochvílí. Občas se však povede zeptat se AI na poměrně nepříjemnou otázku, kterou si čas od času zřejmě položí každý z nás. Lidé se nyní umělé inteligence dotázali, jak vypadá peklo. A výsledky jsou jako vystřižené z hororu.


Nepřehlédněte: NASA vyfotila podlouhlý objekt, který se vysokou rychlostí řítil kolem Měsíce


Takhle to možná vypadá v pekle

Umělá inteligence je pro mnohé užitečným nástrojem, ať už jde o pomoc s gramatikou, psaním e-mailů nebo naplánováním trasy na dovolenou. Nejnovější videa, která kolují po sociální síti X (dříve Twitter), jsou však z jiného soudku, protože zachycují, jak vypadá peklo. Ponuré záběry ukazují několik rukou v temném prostoru, které se natahují, aby uchopily tělo sunoucí se dolů.

Zatímco první černobílé video se v nadsázce dá přirovnat k běžnému cestování MHD, druhý klip je mnohem děsivější. Atmosféru v obou videích dotváří hluk v pozadí, který se skládá z tisíců křičících hlasů a dalších zvuků, které vlastně ani nelze rozpoznat.

„Dá se říct, že to není místo, kam by se někomu chtělo,“ napsal jeden z komentujících a další mu dal za pravdu: „Peklo je místo, kde nespasení stráví věčnost. Extrémní bolest a podmínky prostředí popsané v Bibli nelze vykládat doslovně.“

Neradostný pohled

Štastné vyhlídky to opravdu nejsou. Umělá inteligence zatím naštěstí nedošla tak daleko, aby skutečně uměla předpovídat budoucnost, natož aby skutečně věděla, jak to v pekle vypadá, nýbrž pouze pomocí komplexních algoritmů a strojového učení vytvořila peklo pomocí veřejně dostupných videí a sama je upravila.

Zdroj náhledové fotografie: AI, zdroj: Unilad

Total
0
Shares