mobilní operátoři

Jak mobilní operátoři nakládají s údaji o vaší poloze? V USA si na to posvítí

  • Hrají mobilní operátoři fér?
  • Na to hledají odpověď úřady v USA

Co naplat, citlivé osobní údaje jsou příliš cenným digitálním oběživem, aby jej kdokoliv přecházel bez povšimnutí. Celá řada kauz z poslední dekády budiž toho důkazem.

Na pranýři se ocitl (xkrát) Facebook, dceřiný WhatsApp, Google a někteří další. Tu se něco ztratilo, támhle se něco někomu prodalo, nějakou dobu se to tutlalo, a nakonec se na to přišlo.

V drtivé většině bez významnějšího postihu. Takový Mark Zuckerberg byl jedno období v Bílém domě častěji než americký prezident. Ale to bych zbytečně odbočil od tématu, takže k věci.


Nepřehlédněte: Podívejte se na nejdetailnější fotografii Měsíce, která vám vezme dech. Závidět může i teleskop Jamese Webba


USA
Ilustrační / Zdroj: Raúl Nájera / Unsplash

Mobilní operátoři pod lupou

Federální komise pro komunikace uvedla, že si agentura hodlá v USA posvítit na to, jestli tamější mobilní operátoři dodržují pravidla z pohledu monitorování či sdílení údajů o jejich poloze, informuje GadgetsNow.

Důvody jsou v zásadě dva, protože: a) z pohledu zákona a určité zpětné vazby jde částečně o “nezmapované” území, b) úřad v několika letech operátorům udělil pár důtek a vysokých finančních pokut, protože jejich počíná bylo v tomto směru poměrně laxní.

Zdroj náhledové fotografie: Daria Nepriakhina / Unsplash (ilustrační)

Total
0
Shares