Ježíš

Jak by vypadali Ježíš, Kleopatra nebo neandrtálci, kdyby si dělali selfie? Výsledek je neuvěřitelný, mrkněte se!

  • Ježíš Kristus a selfie mobilem?
  • Umělá inteligence vše nakreslila

Tvorba umělé inteligence (AI) je megahitem posledních týdnů. Stačí jednoduchý pokyn a nakreslí vám prakticky cokoliv. Je libo Ježíše při poslední večeři, Kleopatru nebo jeskynního muže?


Nepřehlédněte: Svatý grál onkologie? Jednoduchý test odhalí rakovinu rok předtím, než vůbec vypukne


Kreslený a fantastický svět

Pokud nežijete pod balvanem, možná jste už napříč internetem narazili na nejrůznější formy kreativní činnosti spojené s umělou inteligencí. Velkou senzací je poslední dobou například ChatGPT, který komunikuje česky a během chviličky odpovídá – někdy i vtipně – na nejrůznější dotazy.

Umělá inteligence (Artificial Intelligence, AI) však umí odpovídat nejen slovem, ale i obrazem. Mezi programy umělé inteligence, které umí vytvořit obrázek pouze na základě popisku, patří například Dall-E 2, ale výkonnější a mnohem populárnější je Midjourney.

Ačkoliv se lidé této AI obvykle ptají na vyrobení různých zábavných kombinací, jako například „Darth Vader rybaří“ nebo „kapybara v brýlích sedí v taxíku“, Duncan Thomsen, filmový střihač na volné noze z Brightonu, se domnívá, že je vůbec první osobou, která použila umělou inteligenci pro účely rekonstrukcí historických událostí z pohledu selfie.

Duncan o Midjourney prohlásil: „Umělá inteligence je špičková technologie. Strávil jsem měsíc vymýšlením toho správného textového popisu, který fotografiím dodává ten jedinečný selfie efekt.“

Kleopatra
Zdroj: Midjourney

Moderní výuka dějepisu

„Výsledky jsou neuvěřitelné a všichni, kterým jsem svou práci ukázal, nemohou uvěřit, jak reálně fotky vypadají. Vytvořil jsem Kleopatru, královnu Alžbětu I., Jindřicha VIII., Ježíše a mnoho dalších.“ Na všechny obrázky se můžete podívat zde.

Muž je ze svého výsledku natolik nadšený, že se domnívá, že by se umělá inteligence Midjourney měla objevit ve školách, kde by děti zábavnou formou zapojila do dějin lidstva. „Je to jako cestovat v čase bez stroje času,“ řekl Duncan.

Pokud chcete Midjourney vyzkoušet, připomeňme, že služba vám dá pětadvacet minut procesorového času. Posléze se musíte registrovat do placeného programu. Základní varianta stojí 10 dolarů na měsíc vám dá 200 minut, standardní je za 30 dolarů měsíčně a procesorový čas zvýší na patnáct hodin!

Zdroj náhledové fotografie: Midjourney AI, zdroj: MyLondonNews

Total
0
Shares