DNA

Izraelská firma vyšle do vesmíru raketu s lidskou DNA. Aby po nás něco zbylo, kdyby na Zemi došlo k Armagedonu

  • V roce 2025 poletí do vesmíru raketa se speciálním nákladem
  • Ponese nejdůležitější informace o lidstvu včetně vzorků DNA

Vědci se už několik desetiletí snaží o kontakt s mimozemskou civilizací. Pokouší se o to mnoha různými způsoby, ale žádný úspěch to zatím nepřineslo. Proto to teď zkusí jinak. Izraelská společnost WEXU vyšle do vesmíru speciální kapsli s detaily o naší civilizaci a DNA pozemské flóry a fauny. Důvod? Kdyby na Zemi nastala jaderná apokalypsa, aby ostatní věděli, co jsme byli zač.


Nepřehlédněte: Důležité upozornění pro všechny majitele Androidu: Okamžitě z telefonu smažte těchto 203 aplikací!


Lidstvo se od nepaměti snaží zodpovědět otázku, zda je ve vesmíru samo, nebo jestli někde existuje inteligentní mimozemský život. První vzkaz napsaný v binárním kódu do vesmíru vyslalo v roce 1974 z radioteleskopu Arecibo v Portoriku do hvězdokupy M33. Zatím se nám ale nikdo neozval, než totiž zpráva dorazí tam kam má, uběhnou desítky tisíc let.

Cenný náklad

Izraelská společnost WEXU se pokusí o trochu něco jiného. Pošle do hlubokého vesmíru obzvlášť časovou kapsli s nejdůležitějšími informacemi o lidstvu, včetně DNA potřebné k potenciálnímu znovuoživení rostlin a živočichů našeho světa pomocí budoucí – nebo mimozemské – technologie.

Teleskop, Webb, Galaxie
Zdroj: NASA

Cílová destinace? Zemi podobná exoplaneta

Odborníci z WEXU doufají, že raketa zamíří k některé z objevených exoplanet mimo Sluneční soustavu, kde by potenciálně mohl existovat život. Jak se k vzorkům a datům na disku dostanou mimozemské formy života, pokud kapsli někdy objeví, zatím není jasné. 

Po vynesení modulu budou odborníci WEXU vysílat do vesmíru speciální rádiový signál s přibližnou polohou rakety, aby mimozemšťané věděli, kde „cenný poklad“ hledat. Pokud chcete, aby do kosmu letěla i vaše DNA, máte možnost – stačí zaplatit menší poplatek a firmě poslat vzorek.

Zdroj náhledové fotografie: Geralt / Pixabay, zdroj: The Sun

Total
0
Shares