Apple iPhone 15 Pro Max

iPhone už nevládne! Zájem o něj opadá a Apple to bude hodně bolet, tvrdí expert

  • Apple má problém, iPhony se prodávají hůř a hůř
  • Analytik Ming-Chi Kuo předpovídá další pokles
  • Navíc tvrdí, že iPhone s pořádnou AI dorazí až v roce 2025

Prodeje jednoho z nejoblíbenějších telefonů historie – iPhonu – se mohou letos nevídaně propadnout. Naznačuje to roky uznávaný analytik Ming-Chi Kuo, který se ve svých studiích věnuje právě společnosti Apple. A dle něj s negativním trendem nezahýbá ani nová generace iPhone 16.


Nepřehlédněte: iOS 18 přinese umělou inteligenci, chytřejší Siri nebo podporu RCS. Má jít o největší aktualizaci v historii iPhonů


Prodeje iPhonů budou dál klesat

Ming-Chi Kuo vychází z toho, že Apple již pomalu plánuje nastavit limity pro výrobu nových iPhonů. Kuo přímo uvádí, že Apple měl snížit objednávky klíčových polovodičů pro výrobu iPhonů o zhruba 200 milionů kusů. To prý odpovídá asi 15% meziročnímu poklesu.

Apple tak zdá se krizové období na globálním trhu snáší ze všech výrobců nejhůře. Pokles v prodejích zažívá i Xiaomi nebo Samsung, nicméně ne na tak markantní úrovni.

Analytik se domnívá, že za tímto problémem společnosti Apple je několik faktorů. Jedním z nich je samozřejmě obecně nepříznivá ekonomická situace ve světě, hlavně pak v Evropě.

Apple iPhone 15 Pro Max
Zdroj: FONETECH.CZ

Čína iPhony nechce

Zájem o iPhony ochabl také v Číně, která Apple často očerňuje a vybízí spotřebitele k nákupu čínských technologií raději než amerických. Právě v Číně se také derou ke slovu skládací telefony, a zde Apple stále nemá svého zástupce.

Očekává se také, že Apple uvede nové modely s výraznými designovými změnami a silným příklonem k designu pro aplikace umělé inteligence až v roce 2025, nikoliv dříve. Kuo na závěr upozorňuje, že do té doby to pravděpodobně poškodí dynamiku dodávek iPhonů Apple a růst ekosystému.

Zdroj náhledové fotografie: FONETECH.CZ, zdroj: Apple Insider

Total
0
Shares