iPhone 13 Mini

iPhone SE 3 bude nejlevnější 5G telefon od Apple

  • Apple má naspěch, na jaro připravuje nový iPhone
  • iPhone SE 3 dostane procesor A15 a tedy i podporu 5G sítí
  • Stane se nejlevnějším jablečným 5G mobilem

Před letošními Vánocemi se nejčastejí hovoří o nových iPhonech 13, které jsou beznadějně vyprodané. Nejsou to ale přitom jediné jablečné smartphony, které stojí za pozornost. Apple totiž už usilovně pracuje na dalším novém telefonu. Levnou vstupenkou do populárního světa nakousnutého jablka se má stát připravovaný iPhone SE 3.


Nepřehlédněte: Apple, Samsung nebo Google? Tyto telefony dostanou 125W nabíjení!


iPhone SE 3 už na jaře

Analytická společnost TrendForce vydala nejnovější zprávu, ve které predikuje, že i přes nedostatek čipů, který je způsoben pandemií, globální trh se smartphony v následujícím roce poroste a výroba může dosáhnout přibližně 1,39 miliardy kusů. Zároveň předpověděla, že si Apple pospíší a už na jaře ukáže nový iPhone.

Dočkat bychom se měli cenově dostupného iPhone SE 3, který má vycházet z iPhone Xr. Zatímco designově nebude tak docela podle současných aktuálních trendů, o výbavu prý žádný strach mít nemusíme.

Objevit se v ní má třeba nejmodernější procesor Apple A15 Bionic s podporou 5G sítí. Nový iPhone SE 3 tak bude vůbec nejlevnější 5G telefon v nabídce cupertinského gigantu.

iPhone SE
iPhone SE | foto: Apple

Apple má možná dilema

Displej nadcházejícího levného jablečného smartphonu by mohl mít úhlopříčku 6,1 palce. Ostatně stejně velkou obrazovkou jsou vybaveny nejprodávanější modely telefonů iPhone v posledních letech. Jedná se o takzvaný sweet spot, tedy ideální velikost.

Analytici TrendForce nicméně předpovídají, že Apple přece jen raději zvolí menší 4,7palcový displej, aby mobil nekanibalizoval prodeje vyšších řad iPhonů. K uvedení třetí generace iPhonu SE má dojít v březnu 2022, tedy zhruba za čtyři měsíce.

Total
2
Shares
Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..