Xiaomi 13

iPhone od Xiaomi vážně bude, internet nelhal! Teď už je to definitivní

  • iPhone od Xiaomi s Androidem? Proč ne!
  • Premiéra telefonu je prý doslova na spadnutí

Kdy dorazí Xiaomi 13? Tak přesně tuto otázku si pokládá v posledních týdnech snad celý technologický svět. Informací o očekávaném smartphonu je přitom víc než dost a v nadcházejících dnech se příval novinek určitě ještě více zintenzivní.


Nepřehlédněte: Britové naplnili sen Jana Tleskače, sestrojili skutečné létající kolo. Zdrojem energie je šlapající člověk


iPhone od Xiaomi

Nejnovější zprávy o Xiaomi 13 znovu pojednávají o designu očekávaného telefonu. Obrázek potvrzuje předchozí informaci, tedy že základní Xiaomi 13 bude vypadat podobně jako iPhone a design čínský výrobce od slavnější konkurence obšlehne prakticky od A do Z.

Render potvrzuje, že Xiaomi 13 bude mít plochý displej i plochý obvodový rám vyrobený z hliníku. Tím však podobnost s iPhonem zdaleka neskončí. Na zadní straně bude mít nový čínský telefon také všem nápadně známý fotomodul, rovněž se třemi fotoaparáty (hlavní, širokoúhlý a teleobjektiv). Z přední strany už Xiaomi 13 bude generický smartphone s Androidem, jakých jsou v obchodech stovky; počítejte s vycentrovaným průstřelem pro přední fotoaparát a tenkými postranními rámečky. Vymyslet něco nového se výrobcům v posledních letech vůbec nedaří.

Telefon dorazí s Leicou na zádech

Pokud jde o samotný telefon, víme, že vsadí na špičkový procesor Snapdragon 8 Gen 2. Zákazníkům budou k dispozici paměťové varianty s 8 GB RAM a 12 GB RAM a uložištěm 256 GB nebo 512 GB. Dále zahraniční zdroje potvrzují fotoaparát od Leicy, 67W rychlonabíjení a přítomnost operačního systému Android 13, zřejmě s uživatelským prostředím MIUI 14. Pokud se nestane něco neočekávaného, Xiaomi 13 dorazí ve čtvrtek 1. prosince.

Zdroj náhledové fotografie: FONETECH.CZ, zdroj: GizChina

Total
0
Shares