iPhone 14 Pro

iPhone 15 Pro Max bude nejoblíbenější, říká insider. Tahákem bude periskopický fotoaparát

  • Premiéra iPhonu 15 Pro Max se blíží
  • Telefon dostane periskopický fotoaparát

Známý analytik Ming-Čch’ Kchuo, o kterém je známo, že má dlouhé prsty a dobré kontakty v dodavatelském řetězci, přináší další důležité informace o chystané řadě iPhone 15.


Nepřehlédněte: Hvězda Betelgeuze se chystá explodovat, tvrdí vědci. Až se změní v supernovu, Zemi čeká neutrinový déšť


Apple chystá uvedení řady iPhone 15

Do premiéry nových jablečných smartphonů série iPhone 15 zbývají zhruba dva týdny. Akceleruje tak únik informací, které se společnosti Apple nepodařilo udržet pod pokličkou. S hodně zajímavým únikem, či spíše zjištěním, přispěchal před malou chvíli známý insider Ming-Čch’ Kchuo, o kterém je známo, že výrobce telefonů rozpaluje doběla.

Populární analytik tvrdí, že prémiový model iPhone 15 Pro Max bude tvořit asi 35 až 40 % všech předobjednávek řady 15. Očekává, že model 15 Pro Max se bude prodávat až o 20 % lépe než aktuální iPhone 14 Pro Max.

Podle jeho zjištění bude největším prodejním tahákem iPhonu 15 Pro Max periskopický fotoaparát s šestinásobným bezztrátovým zoomem (přiblížením). Dále Ming-Čch’ Kchuo očekává, že iPhone 16 Pro, který nedorazí dříve než v září 2024, bude mít také periskopický snímač, zatímco „dosud utajovaný iPhone 15 Pro“ nic takového nedostane.

Periskopický fotoaparát

Společnost Largan je údajně výhradním dodavatelem periskopového řešení pro iPhone 15 Pro Max. Jedná se o stejnou firmu, která podle všeho dodává více než 60 % periskopových čoček pro jiného výrobce smartphonů – čínský Huawei.

Pro Largan je spolupráce s Applem bezesporu skvěle rozehraný byznys, protože periskopový objektiv je údajně třikrát až čtyřikrát dražší než „běžný špičkový objektiv 7P“, který najdeme v loňských modelech iPhone 14 Pro a 14 Pro Max.

Připomeňme, že keynote společnosti Apple se uskuteční 12. září, ostrý start prodejů iPhonů 15, 15 Plus a 15 Pro by měl začít v pátek 22. září. Když vezmeme v potaz spekulace, že iPhone 15 Pro Max dorazí s měsíčním zpožděním, do rukou zákazníků se tak tento špičkový telefon nedostane dříve než 13. října.

Zdroj náhledové fotografie: Thai Nguyen / Unsplash, zdroj: GSMArena, Medium

Total
0
Shares