iPhone 14 Pro

iPhone 15 dostane nový hlavní fotoaparát s hybridním objektivem, tvrdí informátor

  • Nový iPhone 15 čeká nejzásadnější vylepšení foťáku za poslední roky
  • Dostane 48Mpx snímač a nový hybridní objektiv s vysokou citlivostí na světlo

Zní to možná až příliš dobře na to, aby to byla pravda. Nejnovější únik ovšem tvrdí, že iPhone 15 dostane nejzásadnější vylepšení foťáku za poslední roky.


Nepřehlédněte: NASA bouchá šampaňské! Neuvěřitelný objev pomohl odhalit velkou záhadu vesmíru


Že Apple vylepšuje fotoaparáty svých iPhonů rok co rok není žádným tajemstvím. Zdá se však, že letošní mezigenerační skok bude přeci jen výrazně větší než tomu bylo v předešlých letech – a změna by se měla týkat všech modelů, tedy nejen prémiových iPhonů Pro (Max) ale i základní patnáctky a přerostlé varianty Plus.

Známý insider, který na Twitteru působí pod přezdívkou uživatel RGloudS, tvrdí, že nové modely iPhonu budou vůbec prvními smartphony s hybridním objektivem. To znamená, že dostanou jeden skleněný prvek a šest plastových prvků na hlavním fotoaparátu. Díky cloně ƒ/1,7, což bude další vylepšení oproti stávajícím modelům, zachytí objektiv až o 20 % více světla, takže pořizování snímků při slabém osvětlení bude snadnější; fotky budou realističtější, detailnější a obecně lepší. Dřívější zprávy od dodavatelů také naznačily, že iPhone 15 a iPhone 15 Plus získají 48Mpx senzor.

Populární analytik Jeff Pu říká, že se Apple rozhodl provést tyto změny u základních modelů, protože se poučil ze špatných prodejů řady iPhone 14: „Očekává se, že iPhone 15 i iPhone 15 Plus budou mít nyní snímač se 48megapixelovým rozlišením. V současné době je 48megapixelový fotoaparát exkluzivně vyhrazený pouze pro modely iPhone 14 Pro a iPhone 14 Pro Max. Základní iPhone 15 a verze Plus však stále nebudou mít teleobjektiv pro optický zoom ani LiDAR skener.“

iPhone 14
Zdroj: FONETECH.CZ

Předchozí zprávy uváděly, že modelová řada iPhone 15 přesedlá na 3nm procesor a všechny modely budou disponovat vychytávkou Dynamic Island a konektorem USB-C.

Samozřejmě jsou to vše zatím jen odhady a spekulace, nic nemáme potvrzeno. Jasno však bude už za několik týdnů. Předpokládáme, že letošní keynote Applu se uskuteční v průběhu září.

Zdroj náhledové fotografie: Thai Nguyen / Unsplash, zdroj: BGR

Total
0
Shares