iPhone 14

iPhone 14: paměť jako výkonnější počítač, ale co procesor? (update)

  • Přestavení iPhonů 13 proběhlo v půli září
  • Apple novinky vylepšil, ale ne zásadně
  • Velké změny prý přinese až iPhone 14

Update 4. 11. v 10:00

Aktuální řada iPhone 13 se ještě nestihla na trzích pořádně ohřát, a přesto se už vesele spekuluje o nástupci. iPhone 14 by se měl zbavit některých „neduhů“, kvůli kterým část uživatelů Applu spílala nebo ho veřejně grilovala.

Apple A16 Bionic 5mm

PhoneArena také nově informuje, že v případě Apple A16 Bionic, procesoru příští generace, nemáme spoléhat na razantní změny. Důvod je prostý: i TSMC bojuje s nedostatkem čipů, to je jedna věc.

A tou druhá je fakt, že zahájení 3nm výrobního procesu podnik odsunul až na rok 2023. Suma sumárum, iPhone 14 bude o poznání výkonnější, ale skokový nárůst nečekejte.


Původní info ze 4. 10. 2021

Apple v půli září představil svoji novou modelovou řadu iPhone 13. Ta sází na menší mezigenerační vylepšení (fotoaparáty, Cinematic Mode, větší akumulátory) a znovu na stejné složení, které známe z loňska, tj. iPhone 13 Mini, klasická „třináctka“ a vybavenější varianty 13 Pro a 13 Pro Max.

iPhone 13 je sázka na jistotu

Zatímco v tomto roce se jablečný brand drží hodně při zemi, v příštím roce do toho pořádně praští, jak nedávno avizoval i server PhoneArena s odvoláním na několik zdrojů blízkých společnosti nebo populárního tipéra Jona Prossera. Takže otázka zní: co bude jinak?


Nepřehlédněte: Xiaomi 11T Pro RECENZE: extrémní 120W nabíjení a ohromný fotoaparát


iPhone 14 s obří pamětí

Už v souvislosti s letošními iPhony se hodně hlasitě skloňoval kovový rámeček. Předpokládalo se použití titanu, ten si však Američan údajně šetří pro iPhone 14. Z displeje zmizí zatracovaný i zbožňovaný výřez, Apple „učeše“ design a vrcholné verze se blýsknou periskopovým fotoaparátem.

A to není všechno. GSMArena má teorii, že v příštím roce dostanou nejdražší modely obří vnitřní paměť o velikosti 2 TB. Dokonce sílí spekulace, že iPhone 14 Pro a 14 Pro Max by mohly startovat na 256 GB namísto současných 128 GB.

Total
1
Shares
Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..