iPhone 13 Pro

iPhone 13 Pro v testu AnTuTu. Jaký výkon předvedl Apple A15 Bionic?

  • iPhone 13 Pro je smartphonové superdělo
  • Pod kapotou má čipset Apple A15 Bionic a 6 GB RAM
  • Jak dopadl v testu AnTuTu?

Letošní iPhony 13 jsou jen pozvolným vylepšením loňských modelů, přesto trhají prodejní rekordy. Apple znovu představil čtyři verze, kdy ty nejnadupanější nesou přídomek Pro. iPhony 13 Pro a 13 Pro Max mají například OLED displej s adaptivní obnovovací frekvencí a také dostaly více RAM i vylepšení fotoaparátu. Všechny nové iPhony 13 ale mají jedno společné – nový výkonný čip Apple A15 Bionic, který je nástupcem předchozího A14 Bionic.


Nepřehlédněte: Xiaomi 11 Lite 5G NE v testu AnTuTu. Jaký výkon předvedl Snapdragon 778?


Apple A15 Bionic je vybroušený diamant

Čipset je vyroben pomocí 5nm technologie N5P (FinFET) od TSMC a obsahuje 15 miliard tranzistorů. Procesor má celkem 6 procesorových jader, přičemž ta nejvýkonnější (Avalanche) pracují na frekvence až 3,2 GHz. Doplňují je čtyři úsporná jádra s označením Blizzard, která jsou nasazena vždy, pokud není třeba mamutí výkon.

Grafická karta u modelů Pro je pětijádrová a součástí GPU je i Neural Engine, tedy obvody určené pro akceleraci umělé inteligence a strojového učení. Během keynote Apple uvedl, že Apple A15 Bionic je o 50 % výkonnější než nejlepší konkurence. Jaká je ale realita?

Apple A15 Bionic v iPhone 13 Pro
Apple A15 Bionic v iPhone 13 Pro | foto: Apple

Strhal iPhone 13 Pro benchmark AnTuTu?

iPhone 13 Pro jsme proklepli v populárním syntetickém benchmarku AnTuTu. Testování probíhalo následovně: telefon jsme zapnuli, nechali vše doběhnout a poté spustili test. Výsledek? Skvělý! 796 495 bodů řadí iPhone 13 Pro mezi nejvýkonnější chytré telefony na současném trhu.

Total
1
Shares