iPhone 13 AOD

Proč iPhone 13 nemá Always On Display? Protože Apple

  • Apple v září přestavil novou řadu iPhone 13
  • Ta láká na několik mezigeneračních změn
  • Jak to ale vypadá s funkcí Always On Display?

Pokud si dobře vzpomínám (a vy dozajista také), již dlouho před premiérou se hojně spekulovalo, že nová modelová řada dostane „AOD“. Jde o funkci, kterou mají androidové telefony roky rokoucí, nehledě na to, že v praxi je zaužívaná mnohem déle. Mám takové tušení, že ji dokonce jako první představila Nokia před více jak dvanácti lety.

iPhone 13 stále bez AOD

Každopádně, momentálně je situace taková, že iPhone 13 Always On Display nenabízí. Ne, že by to nemohl, když beru v úvahu fakt, jaké displeje aktuální série používá. Jen na to Apple (prozatím) zřejmě zapomněl nebo to stále není na pořadu dne. Není to škoda? Nutně ne, ale zobrazení nejdůležitějších informací na obrazovce by určitě nebylo od věci.


Nepřehlédněte: iPhone 14: bez mini verze, výřezu a s novým designem


iPhone 13 mini
iPhone 13 bude určitě bestseller, ale s inovacemi si dává Apple na čas

Se zajímavou úvahou před malou chvíli přispěchala populární PhoneArena. Ta tvrdí, že jablečný gigant nemá (opět) důvod spěchat a tuto funkcionalitu představí s největší pravděpodobností až s příchodem iPhonu 14 v příštím roce. Zatímco tento názor je čistě spekulativní, další teze se může zakládat na pravdě.

Změní to iPhone 14?

Always On Display, byť sebeúspornější, si přesto z baterie ukrojí nějaké to procento (údajně jedno i dvě za hodinu, ale to je hodně diskutabilní). Server si myslí, že právě to může být částečně důvod, proč se Apple do realizace novinky bezhlavě nežene.

Total
0
Shares