iPhone 13 Mini

iPhone 13 Mini bojuje o svou budoucnost. Rozhodnou prodeje

  • Apple před pár dny představil nové iPhony 13
  • Stejně jako vloni i letos vsadil na čtyři modely
  • Aktuálně se řeší, jestli variantu Mini nevidíme naposled

Apple před týdnem představil svoji novou modelovou řadu iPhone 13, která se opět skládá ze čtyř telefonů: iPhonu 13 Mini, klasické “třináctky” a vybavenějších variant 13 Pro a 13 Pro Max. Američan ukázal, že raději hraje na jistotu a tomu odpovídají i mezigenerační vylepšení, která potěší, ale že by byla zásadní? To nejspíš ne.

Kompakty žijí! Ale jak dlouho?

Přesto si veškerou pozornost, byť jen krátce pro sebe ukradl vůbec ten nejmenší. iPhone 13 Mini totiž dokonale splňuje představu kompaktního telefonu. Do 13 centimetrů vysokého těla s doslova muší váhou 135 gramů, které navíc lemuje ostrý hliníkový rám, Apple vtěsnal 5,4palcový Super Retina displej s parádní jemností 476 ppi.


Nepřehlédněte: iPhone 13 je vyprodaný, hlásí Apple. Skladem bude až v říjnu


iPhone 13 Mini
iPhone 13 Mini, letos nejspíš naposled | foto: Apple

Už dlouho před letošní premiérou se hojně řešilo, jestli se malého “prcka” vůbec dočkáme. Prodeje loňské Mini verze stály za starou belu (údajně 5% podíl celkových tržbách z iPhonů 12), takže Apple musel řešit, jestli ho letos odpíská, nebo ponechá. Nakonec se rozhodl dát mu ještě šanci.

iPhone 13 Mini – Blíží se konec?

Nicméně, zahraniční zdroje znovu pořádně rozproudily téma “poslední svého druhu”. Čile spekulují nad tím, jestli iPhone 13 Mini dostane v příštím roce nástupce. Na to je vcelku jednoduchá odpověď: pokud u uživatelů nezaboduje a nezvýší se po něm poptávka, tak je docela možné, že nedočká.

Total
0
Shares