iPhone 12 Pro

iPhone 12 Pro má výtečný fotoaparát. Je to machr na video, ukázal test

  • iPhone 12 Pro prošel testem fotomobilů organizace DxOMark
  • Na vrchol ne, ke špičce ale jablečný mobil patří

Tradičním testem fotomobilů organizace DxOMark prošel nový iPhone 12 Pro. Ani tentokrát nepatří Apple na absolutní špičku fotomobilů, ale výsledek novinky je velmi dobrý.

Nový iPhone 12 Pro získal v testu kvality fotoaparátu organizace DxOMark kombinované hodnocení 128 bodů. To ho v aktuálním žebříčku řadí na dělené čtvrté místo, před ním jsou Huawei Mate 40 Pro, Xiaomi Mi 10 Ultra a Huawei P40 Pro. Nejnovější iPhone se o svou pozici dělí s Xiaomi Mi 10 Pro a jen o bod zpět je Vivo X50 Pro+.

Jak to dopadlo?

Při natáčení videa patří díky skóre 112 bodů iPhone 12 Pro k nejužší špičce, 135 bodů za fotografování pak představuje třeba pětibodovou ztrátu na aktuální jedničku na trhu, model Huawei Mate 40 Pro. V podstatě tak v průběhu testování 12 Pro splnil očekávání.

iPhone 12 Pro
iPhone 12 Pro v testu DxOMark | foto: vlastní

Jaké jsou přednosti iPhonu 12 Pro?

Hlavní předností iPhone 12 Pro je podle DxOMark hlavní foťák, který vytváří výborné snímky. Ty mají za dobrého světla spousty detailů, minimum šumu a chlubí se výtečnou barevností i expozicí. Horší jsou výkony tohoto čipu v noci. Pochvalu získal jablečný telefon taktéž za natáčení videa, účinnou stabilizaci obrazu a přesné podání odstínů pleti.

iPhone 12 Pro je v prodeji od minulého měsíce, kdy do obchodů vstoupil společně s modelem iPhone 12. Oba tyto telefony tento pátek doplnila dvojice iPhone 12 mini a iPhone 12 Pro Max.

Total
11
Shares