iPad mini 2021

Nový iPad mini 2021: Apple omezil výkon, potěší USB-C

  • Na nedávné Keynote Apple představil nové produkty
  • Premiéry se dočkaly iPhony 13, Apple Watch i tablety
  • iPad Mini 2021 láká na USB-C, má však omezený výkon

Zářijová Keynote se nesla v duchu monstrózních záběrů, přímo ukázkových klipových střihů a efektních přeletů (ano, Apple si zjevně oblíbil drony). Nemusíte být zapřisáhlými fanoušky nebo odpůrci, aby vám neuniklo, že letos to malinko drhlo. Ano, iPhony 13 jsou fajn, nové Apple Watch Series 7 taky, ale že by šlo mezigeneračně o nějaké to “BANG!”, to bohužel ne.

iPad mini 2021 – nově s USB-C

Z výčtu novinek tak paradoxně zůstává tím příjemnějším překvapením pouze po letech reinkarnovaný iPad mini 2021 I když i v tomto případě, jak se to vezme. Stále sází na kompaktní rozměry viz displej s úhlopříčkou 8,3 palce, na druhou stranu, byť stále symetrický rámeček představuje pořádné retro. Přesto (překvapivě) nabízí USB-C konektor a ultra-výkonný procesor Apple A15 Bionic.


Nepřehlédněte: Apple už nabízí iPhone 13, za nejlepší verzi si účtuje bezmála 50 000 Kč


iPad mini 2021
nový iPad mini je výkonný, ale proč je CPU podtaktované?

A u čipsetu se na moment zastavíme. Z nějakého důvodu je totiž kalifornský podnik podtaktoval, jak ukazují nejnovější testy prováděné s pomocí oblíbeného syntetického benchmarku Geekbench.

Výkon nižší než u iPhonu 13

iPad mini 2021 totiž dosahuje maximálního taktu 2,93 GHz zatímco nové iPhony 13 zvládnou klidně i 3,23 GHz. V tomto směru samozřejmě nejde o nějaký průšvih, jen z tohoto kroku není zřejmé, proč se tak Apple rozhodl.

Total
2
Shares