Instagram

Instagram slaví 10. narozeniny. V Česku ho používá 2,9 milionu lidí. Tahákem jsou Stories

  • Instagram má desáté narozeniny
  • Nejsledovanějším účtem na Instagramu celosvětově je Instagram (369 milionů)
  • Nejvíce uživatelů Instagramu je v USA
  • Počet tuzemských uživatelů se meziročně zvýšil na 2,9 milionu Čechů

Instagram patří po deseti letech od svého vzniku mezi nejpopulárnější sociální sítě dneška. Počet jeho tuzemských uživatelů dosáhl zhruba 2,9 milionu uživatelů. Stejně jako ve zbytku světa, i v Česku tvoří největší uživatelskou základnu (60 %) lidé od 18 do 34 let, dominují hlavně ženy. Vyplývá to z údajů průzkumu AMI Digital Index.

Původně to byla aplikace zaměřená na sdílení fotek whisky a burbonu

Instagram, který původně vychází z aplikace Burbn, byl oficiálně spuštěn 6. října 2010 a jen za první den se mu povedlo získat 25 000 uživatelů. Koncem prvního týdne měl přes 100 000 stažení a v polovině prosince se počet uživatelů dostal na jeden milion.

V roce 2012  kupuje Instagram Facebook

Instagram po převzetí společností Facebook v 9. dubna v roce 2012 stále roste, denně zde aktivně tráví čas půl miliardy lidí, každý průměrně přes 50 minut. Stal se tak druhou nejvíce denně využívanou sítí a šestou nejpopulárnější sítí světa. V Čechách, pokud nepočítáme specifický YouTube, mu patří druhé místo hned po Facebooku. „Ten naopak v posledních letech, co se týče počtu uživatelů a jejich aktivity, spíše klesá,” přibližuje boom Instagramu Vladan Crha,“ ředitel AMI Digital.

Stories jsou tahákem

Podle dat AMI Digital patří mezi nejpopulárnější funkce Instagramu aktuálně formát Stories. „Stories jsou populární formát okopírovaný od Snapchatu, který zaujal uživatele nejen na Instagramu, ale i na Facebooku,“ doplňuje Kateřina Marešová z AMI Digital.

Nejpopulárnější je za mořem

Nejvíce uživatelů Instagramu je v USA (116 milionů), následováváno Indií (73 milionů) a trojici uzavírá Brazílie (72 milionů uživatelů). Denně se na této sociální síti zveřejní v průměru 95 milionů fotografií a videí a tlačítko „like“ je průměrně zmáčknuto 4,2 miliardkrát za de06n.

Zdroj náhledové fotografie: Solen Feyissa / Unsplash

Total
1
Shares