Instagram

Instagram se znovu zlepšuje, nově zavádí lajky do Stories

Instagram je trendy aplikace a doslova magnetem na mladé lidi. Už dříve vývojáři oznámili, že letos nabídnou uživatelům hned několik zajímavých novinek a před nedávnem na profily tvůrců přidali nové zobrazení plánovaných živých přenosů. Nyní zavádí ještě lepší vychytávku – funkci To se mi líbí, pomocí které můžete „olajkovat“ libovolný příběh ve vašem kanálu.


Nepřehlédněte: Instagram už nebude zdarma. Sociální síť testuje novou funkci


Instagram je velkým hitem

Lajkování „Storíček“ na Instagramu funguje podobně jako na jiných sociálních sítích. Stačí na displej telefonu dvakrát ťuknout a u příběhu se zobrazí ikona srdce. Autorovi „storíčka“ přitom oznámení o „lajknutí“ nepřichází ve formě soukromé zprávy (DM), jako tomu bylo při reakcích dosud, což je skvělá zpráva.

Pomůže tvůrcům v růstu

Instagram funkci testuje od října loňského roku, ale až v těchto dnech ji zpřístupnil všem. Na rozdíl třeba od Facebooku jsou „lajky“ na Instagramu neveřejné a vidí je pouze ten, kdo lajk udělil a také autor Příběhu. Ten si veškeré podrobnosti může zobrazit v přehledu svých Stories (Příběhů) včetně konkrétního profilu, který příspěvek zaujal.

Jedná se o minoritní vylepšení aplikace Instagram, které však může mít velký dopad na vývoj a především marketingový potenciál profilů tvůrců obsahu.

Zdroj náhledové fotografie: Solen Feyissa, Unsplash

Total
0
Shares