Samsung Galaxy Z Fold4

Insider: Samsung přestane používat písmeno „Z“ v názvu skládaček. Nechce být spojován s válkou na Ukrajině

  • Samsung kvůli válce změní označení řady telefonů
  • Z názvu skládacích modelů zmizí písmeno „Z“

Písmeno „Z“ se stalo symbolem podpory ruské invaze na Ukrajinu. Objevuje se na fotkách a videích na sociálních sítích, transparentech, oblečení nebo autech. Kvůli použití tohoto písmena se však Samsung ocitl v hodně nepříjemné situaci. Písmeno „Z“ už firma totiž několik let používá v názvu svých skládacích mobilů. Nejnovější zprávy hovoří o tom, že ho už brzy přestane používat, aby nebylo vnímáno jako podpora nepřijatelného násilí.


Nepřehlédněte: Umělá inteligence Googlu je rasistická a plná předsudků, tvrdí vyhozený zaměstnanec. Etický kodex ve firmě prý kulhá na obě nohy


„Samsung Electronics se snaží zbavit písmena „Z“ ve své sérii skládacích telefonů. Počínaje modely Flip/Fold 4 již nebude vytisknuto na balení. To proto, že ho používá ruská armáda,“ napsal dobře informovaný tipér SnoopyTech.

Jihokorejský gigant „Z“ už několik let využívá v řadě smartphonů se skládacím displejem, které přezdívá Galaxy Z. Protože z marketingové stránky není nyní úplně nejvhodnější toto písmeno používat, rozhodl se jej Samsung zbavit. Změna dorazí už za několik dní s představením novinek Galaxy Flip4 a Galaxy Fold4.

Soudě dle příspěvků pod komentářem tipéra SnoopyTech na Twitteru se zdá, že vynechání písmena Z v názvu lidem vůbec vadit nebude. „Návrat série „Galaxy Fold“! Vždy to znělo lépe než „Z Fold“. Jsem rád, že se vrací původní název,“ napsal jeden uživatel. A další mu hned dal za pravdu: „Skvělý! Bez písmene Z to zní lépe.“

Zdroj: Thai Nguyen/Unsplash, zdroj: Realmicentral, Twitter

Total
0
Shares