Huawei y6p má pořádnou baterii a trojitý fotoaparát, rozpočet nezruinuje

  • Příznivá cena
  • Baterie kapacity 5 000 mAh
  • Android 10 s obchodem AppGallery
  • Trojitý hlavní fotoaparát

Znáte tu situaci? Vyrazíte s přáteli pod stan nebo se jen tak potulujete krajinou. V místní hospodě je zavřeno a nikde žádná zásuvka. Váš telefon má posledních pár procent baterky, a tak na spojení s okolním světem nebo zdokumentování zážitků můžete zapomenout. Pokud s sebou máte chytrého pomocníka s opravdu velkou baterií, o fotky nepřijdete a třeba si ještě dobijete další spotřebiče.

Huawei přichází s novým modelem Y6p, který za rozumnou cenu nabízí baterii s obrovskou kapacitou, která vydrží až dva dny. Navíc nabízí i trojitý zadní fotoaparát.

Baterie, která vydrží minimálně 2 dny

Po stránce výdrže se telefon Huawei Y6p nemá za co stydět. Jeho akumulátor s kapacitou 5 000 mAh s přehledem zvládne klidně až 32 hodin přehrávání videa nebo až 20 hodin surfování na webu přes LTE.

Využívá také výhod vlastního módu Ultra Power Saving, díky kterému získává ze své baterie maximum. V tomto režimu chytrý telefon podporuje pouze některé funkce, jako je telefonování, zprávy, kontakty a tři nejpoužívanější aplikace. To mimořádně zvyšuje výdrž baterie. S posledními 5 procenty baterie dokáže vydržet v provozu až dalších 12 hodin. Nemusíte se tedy starat, že s modelem Y6p by vám na cestách došla baterka.

y6p | foto: Huawei

Sázka na trojitý zadní fotoaparát

Na zadní straně Y6p se v horním rohu nachází poměrně velká kamerová část. Její součástí je 13Mpx hlavní snímač se světelností f/1.8. Hned v závěsu je 5Mpx širokoúhlý objektiv a nakonec nesmí chybět ani 2Mpx čočka pro zachycení hloubky ostrosti. Rostoucí popularitu videohovorů vám zajistí telefon Huawei Y6p pomocí 8Mpx čelní kamerky.

y6p | foto: Huawei

Výkon

Co se dalších specifikací týče, tak Y6p má 6,3palcový displej s rozlišením HD, tedy 1 600 × 720 pixelů. Výkon telefonu propůjčuje osmijádrový procesor Helio P22. Paměťová konfigurace je 3 GB RAM a pro data se nabízí 64 GB. Vhod přijde microSD karta.

Huawei AppGallery

Huawei Y6p používá operační systém Android 10 a uživatelské rozhraní EMUI 10.1 a mobilní služby Huawei (Huawei Mobile Services). V telefonu najdete obchod s aplikacemi Huawei AppGallery, jehož obsah se neustále rozšiřuje. Služby a aplikace Google ale nejsou integrovány. Alternativu nabízí aplikace Phone Clone, která vám zajistí přenos dat z vašeho původního telefonu.

Cena

Huawei Y6p je u prodejců dostupný za cenu 3 999 Kč.

Total
2
Shares