Huawei Watch GT 3

Huawei Watch GT 3 RECENZE: krása s důrazem na výdrž

Nové chytré hodinky od Huaweie s názvem Watch GT 3 míří na český trh a já jsem již měl šanci je otestovat. Už po pár minutách, kdy jsem se s nimi seznamoval, mě napadlo, že to jsou zřejmě ty nejhezčí smartwatch s operačním systémem HarmonyOS na trhu. Mé další testování první dojem už jen potvrdilo.


Nepřehlédněte: Recenze Huawei Watch 3 Pro: s HarmonyOS až na vrchol


Huawei Watch GT 3 (46 mm) specifikace

Rozměry 45,9 × 45,9 × 11 mm, hmotnost 42,6 gramu bez řemínku
Tělo  46 mm, nerezová ocel
        Tlačítka  Otočná korunka a boční tlačítko
Procesor  Kirin 710L ?
Displej  1,43″ AMOLED, rozlišení 466 × 466 px
Senzory Akcelerometr, Gyroskop, Geomagnetický senzor, Optický senzor TruSeen 5.0+, Senzor okolního světla, Barometr
     Konektivita  GPS, Bluetooth 5.1
Výdrž baterie  až 14 dní
Voděodolnost  5 ATM
Úložiště  4 GB
RAM  32 MB
Systém  HarmonyOS 2.1
Cena a dostupnost  6 890 Kč, listopad 2021

Obsah balení

 • hodinky Huawei Watch GT 3
 • nabíjecí kolébka
 • nástavce kovového řemínku
 • brožurka a základní průvodce

První dojmy z Huawei Watch GT 3

Za těch pár let, co Huawei vyrábí i chytré hodinky, jsem si tak nějak zvykl, že firma nic nešidí a výsledkem tak je vždy parádně zpracovaný produkt bez sebemenších nedostatků. To samé platí i v případě nových „gétéček“. Za své peníze dostanete hodinky prvotřídní kvality a pokud jde o můj subjektivní názor na design, Watch GT 3 se mi líbí mnohem víc než Watch 3 i Watch 3 Pro.

 • kvalitní nerezové tělo
 • 22mm vyměnitelný řemínek
 • hmotnost 42,6 gramu, rozměry 45,9 × 45,9 × 11 mm

Na test jsem měl 46mm variantu v nerezu, která se hodí zejména na pánské zápěstí. Hodinky jsou dostupné ale i v decentním 42mm provedení pouzdra, které zaujme především něžné polovičky. Už je tomu tak: letos Huawei s řadou GT zkouší zabodovat i u žen/dívek. Displej hodinek chrání odolné sklo, takže je dobře odolný vůči škrábancům. Spodní část s důležitými senzory pak kryje plast; u série Watch 3 je naopak použita hodnotnější keramika. Jen dodám, že jsou poměrně těžké, sám Huawei na svých webových stránkách uvádí 42,6 gramu bez řemínku. Na zápěstí je tedy pocítíte, s tím počítejte.

Huawei Watch GT 3 mají standardní dvojici ovládacích tlačítek. Spodní slouží pro vstup do nabídky sportovních režimů a nad ním je otočná korunka, můžete s ní tedy točit a má příjemnou haptickou odezvu. Slouží jako vstup do menu aplikací či jako návrat zpět na hlavní obrazovku s ciferníkem. Rozdíl oproti modelům řady Watch 3 zde spočívá v tom, že není podporováno dvojité stisknutí korunky, které vyvolá kruhovou nabídku naposledy spuštěných aplikací, tedy multitasking.

Huawei Watch GT 3
Huawei Watch GT 3 | foto: FONETECH.CZ

Na těle smartwatch dále najdete mikrofon i reproduktor, protože s Huawei Watch GT 3 lze telefonovat. V Aplikaci Zdraví si můžete nastavit až deset kontaktů, které se následně přehrají do hodinek. Nevím, proč šel výrobce zrovna touto cestou, když u modelů řady Watch 3 nic podobného řešit nemusíte – po spárování hodinek s aplikací Zdraví tam získáte okamžitý přístup ke kompletnímu kontakt listu. U Watch GT 3 jste omezeni deseti kontakty. Nerozumím tomu. Hodinky se nabíjí skrze bezdrátový standard Qi. Žádný nabíjecí konektor na spodní části hledat nemusíte. Stačí je položit na bezdrátovou nabíječku a okamžitě začnou čerpat energii.

Jaký je displej?

 • 1,43palcový s rozlišením 466 × 466 px
 • AMOLED je zárukou skvělého barevného podání i pozorovacích úhlů

Displej modelu Huawei Watch GT 3 patří k těm nejlepším v branži. Jedná se o AMOLED s průměrem 1,43 palce s jemným rozlišením 466 × 466 pixelů. Na přímém slunci je dobře čitelný, takže na něj pěkně uvidíte i v létě, kdy to pere o sto šest. Automatika je spolehlivá a nestalo se mi, že bych někdy musel hodinky nutit, abych na displej viděl. Nechybí ani Always-On (nepřetržitě zapnutý displej), který však zkrátí výdrž baterie.

Huawei Watch GT 3
Huawei Watch GT 3 | foto: FONETECH.CZ

Líbí se mi, že velikost lunety se symboly (ciferník) byla tentokrát zvolena citlivě, neruší displej tak moc jako na Watch 3 Pro. Watch GT 3 se oproti nim také lépe ovládají prsty, protože sklíčko, které lunetu kryje, je mírně zkosené a prsty po něm příjemně kloužou. Samotný displej zaujme i 60Hz obnovovací frekvencí, takže navigace v uživatelském prostředí operačního systému je nádherně plynulá.

Výdrž baterie

 • baterie má kapacitu 455 mAh
 • hodinky fungovat vydrží až 14 dní

Huawei Watch GT 3 jsou určeny pro sportovně založené lidi, kteří se zajímají především o své zdraví a nechtějí řešit dennodenní nabíjení. Výdrž baterie nových „gétéček“ je jedním slovem lahoda. Při běžném používání dáte zhruba dva týdny a pokud budete hodinky využívat intenzivněji, zkrátka budete více sportovat a provádět další činnosti, zvládnete nějakých pět až sedm dní.

Připomeňme, že konkurenční Apple Watch musíte zpravidla nabíjet jednou denně a sesterské Huawei Watch 3 jednou za dva dny, pokud jsou v tzv. chytrém režimu. Režim extrémně dlouhé výdrže u nich sice zaručí, že vydrží fungovat zhruba deset dní, ale přijdete o přístup k některým aplikacím a funkcím. U Watch GT 3 nic takového řešit nemusíte a tak nějaký úsporný režim, nebo podobnou volbu, v nastavení ani nenajdete.

Huawei Watch GT 3
Huawei Watch GT 3 | foto: FONETECH.CZ

K nabíjení Watch GT 3 slouží standardní kruhová kolébka, která je součástí balení. Stačí na ni hodinky položit a začnou se nabíjet. Samotný proces nabíjení není přitom ani vyloženě zdlouhavý. Hodinky podporují rychlé nabíjení a tak stačí pár minut, a můžete zase vyrazit ven. K nabíjení můžete využít i jakoukoli kompatibilní Qi bezdrátovou nabíječku nebo smartphone s podporou reverzního dobíjení.

Operační systém HarmonyOS

 • operační systém je skvěle odladěn
 • využívat můžete katalog aplikací AppGallery

Operační systém je tu HarmonyOS ve verzi 2.1, který je ale tak trochu zvláštně osekán. Pakliže používáte standardní Wastch 3 nebo Watch 3 Pro, okamžitě si všimnete, že tu a tam něco chybí. O omezení v podobě pouze deseti kontaktů pro hovory už jsem psal, ale je toho víc. Chudší, tedy s méně zkratkami pro přístup k funkcím, je rychlé nastavení, které vyvoláte přejetím prstu dolů po displeji zezhora dolů. A na dietě je i samotné Nastavení, kde některé položky chybí. Je to dáno tím, že Huawei Watch GT 3 nepodporují eSIM a neintegrují NFC ani Wi-Fi. Obchod AppGallery s nabídkou aplikací třetích stran je tudíž dostupný výhradně přes aplikaci Zdraví. A tu můžete ovládat jedině přes telefon. Z hodinek samotných si tedy nic nestáhnete, ani např. užitečné Petal Maps od samotného Huawei.

Huawei Watch GT 3
Huawei Watch GT 3 | foto: FONETECH.CZ

Spojení s okolním světem zajišťuje Bluetooth 5.1. S Watch GT 3 si bez telefonu nezavoláte (neumí eSIM), musí být v jeho dosahu. A ani vám nepřijde notifikace ze sociálních sítí, protože pokud nebudete v blízkosti telefonu, nejste online. Naproti tomu s Watch 3/Watch 3 Pro nic takového řešit nemusíte. Můžete se pohybovat po domě a neřešit, kde vám zrovna leží telefon, aby vám na zápěstí přišla zpráva z Messengeru – jste přece na domácí Wi-Fi.

Jinak logika ovládání uživatelského prostředí Harmony OS 2.1 a HarmonyOS 2.0 je úplně stejná. Přejetím prstu nahoru zobrazíte přijatá oznámení, vpravo zobrazíte zdravotní dlaždice a vlevo na vás čeká dlaždice Počasí. Plocha úplně nalevo od ciferníku, tedy Počasí, integruje také některé naposledy spuštěné aplikace. Například se pod počasím zobrazí stopky, pokud je používáte a vy tak k měření získáte snadnější přístup, anebo hudební přehrávač.

Aplikaci Zdraví stahujte z Huawei AppGallery
Aplikaci Zdraví stahujte z Huawei AppGallery | foto: FONETECH.CZ

Zdravotní a sportovní výbava

Předinstalované zdravotní aplikace jsou dobře známé všem uživatelům chytrých hodinek Huawei. Je tu parádní sledování srdeční frekvence, monitoring spánku, měření SpO2 či dechová cvičení. Při měření srdeční frekvence uvidíte moc hezkou animace srdíčka. Je tu i sledování teploty uživatele, ale v praxi to je k ničemu. Data hodinky čerpají z kůže a hlásí nesmyslné hodnoty. Bohužel tak nepoznáte, že na vás něco leze, třeba Omikron.

Jinak smartwatch každý den ukazují čas východu a západu slunce, podporují zobrazení různých fází měsíce a informují o změnách přílivu a odlivu v reálném čase. Vestavěný barometr pak monitoruje aktuální tlak vzduchu a upozorní vás v případě změn před nástupem extrémních povětrnostních podmínek.

Chytré hodinky Huawei Watch GT 3 a aplikace Zdraví
Chytré hodinky Huawei Watch GT 3 a aplikace Zdraví | foto: FONETECH.CZ

Dále Huawei Watch GT 3 nabízí automatické rozpoznání aktivity a také chytrého kouče (trenéra), který posoudí vaše sportovní schopnosti a poskytne běžecký plán pro každodenní běh či přípravu na závod. Během tréninkového cyklu lze tréninkový program automaticky a pravidelně upravovat na základě průběhu kurzu a zpětné vazby dat, což vám pomůže zlepšit efektivitu tréninku. Na základě monitorovacích indikátorů jako je tempo, srdeční frekvence a běžecká vzdálenost hodinky vyhodnocují běžecký index, tréninkovou zátěž, úroveň regenerace a poskytují cenné rady pro zlepšení.

Huawei Watch GT 3
Huawei Watch GT 3 | foto: FONETECH.CZ

Ptáte se na sportovní režimy? Podporováno jich je víc než 100 včetně například běhu, jízdy na kole, turistiky, plavání (hodinky splňují voděodolnost 5 ATM), skákání přes švihadlo či lyžování. Při cvičení lze Watch GT 3 navíc propojit s dalšími populárními fitness aplikacemi.

Tepovou frekvenci a další data z hodinek lze také synchronizovat s vybavením jako jsou běžecké pásy, eliptické trenažéry, veslovací trenažéry a tak dále, což ocení všichni ti, kteří to se cvičením myslí vážně. Data můžete také synchronizovat s běžnými sportovními aplikacemi třetích stran prostřednictvím aplikace Zdraví.

Kdo je sportovně založený, bude se s Watch GT 3 na zápěstí cítit jako ryba ve vodě. A hodinky vám pomohou se také snadno dostat z bodu A do bodu B. Podporující totiž satelitní systémy GPS, Beidou, GLONASS, Galileo a QZSS. Polohu lokalizují velmi přesně, ani seberychlejší jízda není pro fixaci matoucí a na mapě se tak vykreslují i mírné zatáčky, čili polohování GPS trasu nezkracuje.

Co se nepovedlo

 • notifikace potřebují doladit

Zklamal mě stav notifikací. Ne, nejsem náročný, ale v tomto směru jsem čekal víc. Z pohledu funkčnosti je to takový nedodělek. Lze odpovídat pouze na SMS (a navíc jen pomocí emoji nebo předpřipravených frází), ale kdo dnes klasické textovky používá? Na zprávy z Messengeru, WhatsAppu nebo Signalu reagovat nemůžete a nezobrazíte ani celý e-mail, pokud vám přijde, ale pouze jeho předmět. To pak člověka nutí sáhnout do kapsy po telefonu.

Notifikace jsou zkrátka achilova pata Watch GT 3 a abych si ještě přisadil, tak si nemůžete nadiktovat ani zvukovou zprávu, nebo si zvuk přehrát. Co na tom, že hodinky mají mikrofon a reproduktor. Nic z výše vypsaného už se paradoxně netýká modelu Watch 3 Pro, který po poslední aktualizaci odpovědi na veškeré kecálky (WhatsApp, Telegram, Messenger atp.) umí. Je docela možné, že s některou z dalších aktualizací se systém notifikací zlepší i na Watch GT 3.

Huawei Watch GT 3
Huawei Watch GT 3 | foto: FONETECH.CZ

Mám si Huawei Watch GT 3 koupit?

Huawei Watch GT 3 nejsou nejlepší chytré hodinky na světě, ale pokud jde o výdrž baterie, nemohu si na ně stěžovat. V klidu jsem se dostal na nějakých dvanáct dní běžného používání, ale pokud zapnete automatické měření stresu a SpO2 či povrchové měření pokožky, výdrž se zkrátí. Pakliže chcete z baterie dostat maximum, také nedoporučuji mít aktivní Always-On displej. Na výdrž má samozřejmě vliv i využívání GPS, ale to je známá písnička a platí to i v případě další elektroniky, třeba chytrých telefonů. Designově je také vše v pořádku, Watch GT 3 jsou snad vůbec ty nejhezčí chytré hodinky od Huawei.

Huawei Watch GT 3
Huawei Watch GT 3 | foto: FONETECH.CZ

Pro sportovce je pak přichystána nejenom plejáda programů na cvičení, ale i senzorů, které vás při něm budou hlídat. V kompletní sestavě najdete i měření saturace krve kyslíkem (SpO2) nebo maximální spotřebu kyslíku (VO2max). Senzor tepové frekvence je pak samozřejmostí. Konektivita pokračuje dále podporou GPS, ale chybí NFC, Wi-Fi a podpora eSIM.

Když si to shrneme, tak jsem si nové Huawei Watch GT 3 celkem oblíbil. Vypadají skvěle, budí opravdu prémiový dojem a přitom nejsou jen nějakým zbytečným žroutem baterie, kterého budete muset denně nabíjet. Kromě některých ústupků v konektivitě (viz chybějící Wi-Fi atp.) mi nejvíc vadí systém notifikací. Existuje však velká šance, že se vše jako mávnutím kouzelného proutku změní. Důležitá aktualizace už přišla na Watch 3 Pro a bylo by logické, kdyby ji Huawei poslal i na základní Watch 3 a sportovní Watch GT 3.

V akci sluchátka Freebuds 4i zdarma

Chytré hodinky Huawei Watch GT 3 můžete objednat na e-shopu výrobce a jako bonus k nim dostanete zdarma bezdrátová sluchátka Freebuds 4i. Cena začíná na 6 899 Kč.

Co se mi líbí

 • prémiový design a použité materiály
 • parádní AMOLED displej
 • výdrž baterie
 • HarmonyOS má potenciál
 • spousta sportovních režimů
 • bezdrátové (a rychlé) dobíjení
 • aplikace Zdraví (v češtině)
 • obchod AppGallery
 • podpora aplikací třetích stran

Co se mi nelíbí

 • chybí podpora placení přes NFC
 • jen statické notifikace
 • cena by mohla být nižší
 • chybí podpora Wi-Fi a eSIM
Total
14
Shares