Huawei Watch 3

Huawei Watch 3: Harmony OS, eSIM, měření teploty a třídenní výdrž

  • Harmony OS je tady a s ním i nové chytré hodinky Huawei 
  • Watch 3 a Watch 3 Pro přináší skvělou výbavu a spoustu funkcí
  • Svému majiteli např. změří teplotu i hladinu cukru v krvi

Trhu s chytrými hodinkami dominují ty od Applu, ale Huawei se to s uvedením nových modelů Watch 3 a Watch 3 Pro pokusí změnit. Obě novinky mají parádní výbavu včetně jedinečných funkcí a přináší nový operační systém Harmony OS.


Psali jsme: Jaká zařízení Huawei dostanou Harmony OS jako první?


Je kulatý, po stranách zaoblený a AMOLED

Kulatý 1,43palcový displej Watch 3 a Watch 3 Pro je technologie AMOLED a podporuje funkci Always-On, umí tedy na vypnuté obrazovce zobrazovat důležité informace. Po stranách je přitom mírně zaoblený, aby se lépe ovládal a reagoval snáze na pokyny uživatele.

Rozlišení dotykového panelu, který je umístěn v perfektně zpracovaném nerezovém těle u modelu Watch 3 a titanovém u modelu Watch 3 Pro, je 466 × 466 pixelů, což znamená vysokou jemnost 326 ppi. Skvělému uživatelskému zážitku napomůže i vysoký jas 1000 nitů. Displej tak bude krásně čitelný i venku za přímého sluníčka.

Uvnitř hodinek se pak nachází nová čipová sada Hi6262, 2 GB operační paměti a 16GB úložiště.  Z konektivity nechybí podpora eSIM, LTE, Wi-Fi a GPS. Na rozdíl od základního modelu provedení Watch 3 Pro nabídne navíc dvoupásmový GPS přijímač (pásma 1 a 5), který nabídne přesnější a stabilnější určení polohy i v hustém městském prostředí. Huawei Watch 3 mají hmotnost 54 gramů a jsou odolné vůči vodě až do 5 ATM.

Hodinky budou dostupné pouze v provedení 46 mm. Na pravém boku „trojek“ najdeme dva fyzické prvky: spodní tlačítko slouží pro vstup do nabídky sportovních a zdravotních funkcí. Nad ním se pak nachází zbrusu nová korunka, která snímá různé úrovně tlaku a poskytuje haptickou zpětnou vazbu v reakci na dotek uživatele. Oba modely Watch 3 umožní provádět nebo přijímat telefonní hovory a poslouchat hudbu sdílením stejného telefonního čísla a datového tarifu se smartphonem.

Huawei Watch 3
Huawei Watch 3 | foto: Huawei

Huawei Watch 3 spolupracují s telefonem

Jako první chytré hodinky běžící na Harmony OS Watch 3 a Watch 3 Pro interagují se smartphony Huawei a slouží jako multifunkční cestovní asistent. Funkce se přímo z telefonu „promítají“ na zápěstí, takže jsou všechny informace o cestě nebo telefonátu k dispozici na první pohled. Při cestě domů veřejnou dopravou vám hodinky např. připomenou, že se blížíte ke svému cíli.

Huawei Watch 3
Huawei Watch 3 | foto: Huawei

Trenér a hodinky pro diabetiky v jednom

Nové Watch 3 a Watch 3 Pro neslouží jen jako doplněk k telefonu pro příjem notifikací, ale i jako profesinální fitness asistent a náročný trenér. Hodinky nabízejí až 100 režimů cvičení (včetbě 17 profesionálních) a jsou vybavené novým teplotním senzorem, takže vůbec poprvé podporují měření tělesné teploty. Hned tak budete vědět, jestli na vás třeba něco „neleze“.

Sledují také glukózu v krvi (funkce bude zatím jen v Číně), detekují pád a obsahují funkci SOS, proto můžete smartwatch využít ke sledování svého zdraví v reálném čase. Využít je lze také k připomenutí důležitých drobností, na které se snadno zapomíná, například pitného režimu či braní léků.

Pomocí hodinek je také možné fotografovat a natáčet video na vašem smartphonu. V tomto případě Watch 3 slouží jako prodloužená virtuální ruka. Huawei zmiňuje i ovládání chytré elektroniky (např. robota na uklízení) a odemykání domácnosti a vozidel, kdy hodinky nahradí fyzické klíče.

Mezi přednosti obou novinek patří také výdrž baterie. Huawei uvádí v případě modelu Watch 3 Pro výdrž ve smart režimu 5 dní a při extrémně dlouhé výdrži 21 dní. Watch 3 nabízí výdrž baterie 3 dny v chytrém režimu a 14 dní v režimu extrémně dlouhé výdrže baterie. Oproti současných Watch GT2 Pro jde o nižší výdrž, ale je to dáno tím, že operační systém Lite OS nenabízí natolik komplexní funkce a služby jako Harmony OS (čti: je chytrý tak napůl) a proto tolik neždíme baterii.

Cena a dostupnost

Co se dostupnosti a ceny týče, tak Huawei zatím příliš sdílný nebyl. S jistotou víme jen to, že hodinky u nás do prodeje dorazí v červenci. Cena bude zhruba 10 tisíc za Watch 3 a 12 tisíc za Watch 3 Pro. V rámci speciální akce k uvedení hodinek do prodeje Huawei obě novinky dočasně zlevní.

Total
0
Shares