Huawei

Huawei vyhrál soudní spor nad Samsungem

  • Samsung prohrál svůj historický první soud s Huawei
  • Další spory mezi oběma technologickými giganty stále probíhají

Společnost Samsung zažalovala konkurenční čínskou společnost Huawei kvůli údajnému porušování patentových práv. Údajně mělo jít o patenty týkající se chytrých telefonů. Soud nyní rozhodl v neprospěch korejského koncernu. Upozornil na to server QCC.com.


Psali jsme: Jak aktualizovat hodinky Huawei Watch 3 s Harmony OS


Jeden z mnoha soudních sporů

Samsung požadoval po Huawei odškodnění kvůli tomu, že ve svých telefonech bez řádného povolení používá jeho technologie. „Doufáme, že Huawei přestane porušovat naše patenty a získá potřebná povolení,“ uvedl dříve v prohlášení šéf oddělení práva duševního vlastnictví v Samsungu.

Už ovšem nijak nespecifikoval, z porušení jakých patentů firma svého čínského rivala konkrétně viní. K dohodě mezi oběma společnosti po několika měsících nedošlo, veškerá jednání mezi právními odděleními byla lichá a celá věc se tak dostala k soudu. Ten nyní rozhodl v neprospěch Samsungu a Huawei tak může patenty dál používat.

Huawei
Ilustrační obrázek | zdroj: Reuters

Mezi oběma společnostmi jde o jednu z mnoha patentových bitev. Už dříve Samsung zažaloval Huawei kvůli údajnému porušování patentových práv. Huawei si nenechal nic líbit a podal žaloby na Samsung k soudům v Číně a USA. Mnoho sporů probíhá souběžně a na výsledek se teprve čeká.

Huawei měl našlápnuto Samsung sesadit z trůnu

Huawei býval dvojkou na trhu s chytrými telefony, právě hned za Samsungem. V posledních letech jej však předehnaly ostatní značky, protože se firma ocitla na černé listině USA a má omezený přístup k důležitým technologiím.

Total
3
Shares