Huawei Nova 9 běží na EMUI 12

Huawei vydal evropský HarmonyOS. Češi už hlásí dostupnost EMUI 12

  • EMUI 12 je nejnovější verze nadstavby od Huawei
  • Aktualizace právě dorazila do České republiky

Majitelé chytrých telefonů značky Huawei dlouho netrpělivě vyhlíželi operační systém HarmonyOS. Teprve až koncem loňského roku se dozvěděli, že v Evropě místo něj výrobce nabídne uživatelské prostředí EMUI 12. Jedná se v podstatě o to samé, jen s jiným názvem. Dnes aktualizace dorazila k prvním českým uživatelům. Jakou má velikost a co vlastně přináší?


Nepřehlédněte: Technologie Huawei jsou bezpečné, k zákazu nás dotlačili Američané, tvrdí bývalý ministr


EMUI 12 dorazilo do Česka

Huawei poslední roky prochází turbulentním obdobím. Kvůli americkému embargu nemůže používat některé technologie a součástky. Ale nejzávažnějším problémem je zákaz použití balíčku služeb Googlu. Tudíž v telefonech vydaných po květnu 2019 nefungují rozšířené Google služby.

Huawei tak usoudil, že než se trápit s Androidem, tak může mít rovnou vlastní systém. A v uplynulých měsících uvedl HarmonyOS 2.0. Vůbec poprvé ho nasadil v chytrých hodinkách řady Watch 3 a následně aktualizaci začal rozesílat i na vybrané telefony v Číně.

Mnozí si mysleli, že HarmonyOS dorazí i do Evropy. Jenže firma usoudila, že nejlepší bude, když vylepší zaběhlou nadstavbu EMUI. A tak jsme se dočkali představení EMUI 12, které vypadá stejně jako HarmonyOS, je však stále založené na Androidu.

Aktualizace s EMUI 12 pro Huawei P40.
Aktualizace s EMUI 12 pro Huawei P40. Zdroj: Ondřej Cekr

Vypadá stejně jako HarmonyOS

EMUI 12 debutovalo v telefonu Huawei Nova 9, který byl vydán v říjnu 2021. Teď se zbrusu nová nadstavba dostává na další smartphony. Na její dostupnost nás upozornil Ondřej Cekr, který aktualizoval svůj Huawei P40. Protože se jedná o klíčový update, má software, který je napěchovaný novinkami, velikost 5,62 gigabajtu.

EMUI 12 vypadá jako by HarmonyOS z oka vypadlo. Láká na zaoblenější tvary, nové barvy, chytré složky a widgety, překopané notifikace i ovládací centrum, které jsou stoprocentně převzaty ze sesterské odnože. Aktualizace přináší notně vylepšený uživatelský zážitek z používání, takže pokud vás telefon na dostupnost EMUI 12 upozorní, na nic nečekejte a instalujte.

Zdroj náhledové fotografie: FONETECH.CZ

Total
0
Shares