Huawei Mate 40 Pro

Huawei vsadí na eleganci, superphony Mate 40 a Mate 40 Pro budou mít zakřivený displej

  • Blíží se nové top modely Huaweie
  • Mate 40 a Mate 40 Pro budou mít zakřivené displeje
  • Výkon zajistí tovární Kirin 1000

Je to opět uznávaný tipér, kdo na veřejnost vynesl informace o designu dosud neoznámeného smartphonu. Tentokrát se únik týká budoucí vlajkové lodi společnosti Huawei, modelu Mate 40. Vzhled chystané novinky známe s předstihem díky uživateli 8090 Life Digital, který na sociální sítí Weibo sdílel snímek tvrzeného skla pro nový telefon.

Letos žádný waterfall?

Loňská produktová řada Mate 30 zahrnovala dva špičkové modely – byly to Mate 30 a Mate 30 Pro. Ale zatímco prvně jmenovaný přišel se standardním plochým displejem, tak model „Pro“ nabídl úchvatný displej typu „waterfall“, tedy s větším zahnutím do stran.

Sklíčko pro Huawei Mate 40 | foto: 8090 Life Digital

Letos bychom se stejného extrému dočkat nejspíše neměli, zato se ale setkáme s tím, že oba modely, tedy jak Mate 40 tak i Mate 40 Pro, budou mít decentně zaoblené displeje.

Trhač asfaltu a fotomobil roku?

O výbavě telefonů víme bohužel zatím jen velmi málo. Pokud se ale zahraniční servery nemýlí, základem novinek se stane 5nm čipová sada Kirin 1000 (1020) a hlavnímu fotoaparátu, s volným tvarem čoček, by měl dominovat snímač s rozlišením 108 Mpx.

Bohužel bez Googlu

V oblasti softwaru je jistotou vlastní platforma Huaweie s názvem HMS a obchod AppGallery. Na Google služby musí čínský výrobce stále zapomenout. Obchodní válka mezi Spojenými státy a Čínou je stále v plném proudu. Očekává se, že Huawei představí svou novou řadu Mate 40 někdy na podzim, nejspíš v říjnu.

Total
0
Shares