Čínský Huawei se připojuje k bojkotu Ruska

Huawei ve Francii zahájil výstavbu továrny na vybavení pro mobilní sítě

  • Huawei investuje 200 milionů eur do výstavby nové továrny ve Francii
  • Produkty mají být určené pro evropské klienty
  • Továrna by v počátku měla mít zhruba 300 zaměstnanců

Huawei oficiálně zahájil výstavbu zcela prvního výrobního závodu mimo domovskou Asii. Nová továrna ve francouzském průmyslovém parku Brumath bude vyrábět komponenty pro základnové stanice mobilních sítí, které budou určeny pro evropský trh. Produkce by měla být zahájena v roce 2023.

Huawei investuje 200 milionů eur

Továrna by v počátku měla mít zhruba 300 zaměstnanců. Později by jejich počet měl vzrůst na 500. Investice na výstavbu továrny se pohybuje v hodnotě 200 milionů eur a výrobní aktivity by v následujících letech měly dosáhnout hodnoty produkce na hranici jedné miliardy eur ročně.


Psali jsme: Huawei má smůlu, Bidenova vláda sankce zřejmě nezruší


Továrna zkrátí dobu dodání některých komponent o více než polovinu

Pro Huawei je toto další v sérii kroků, jimiž chce společnost pokračovat ve svém závazku posouvat Evropu technologicky kupředu a spolupracovat s evropskými partnery na utváření lépe propojené a technologicky vyspělé společnosti.

Výrobní závod ve Francii posílí vysoce výkonný dodavatelský řetězec společnosti a pomůže rozšířit služby v oblasti. Díky přímému napojení na evropský trh by se také mohla zkrátit doba dodání některých komponent o více než polovinu.

„Evropský výrobní závod je první výrobní jednotkou svého druhu, kterou stavíme mimo Čínu. Ukazuje to na náš závazek vůči Evropě, ve které působíme od roku 2000, a také na naši snahu dlouhodobě přispět k vytváření pracovních míst a zvyšování ekonomické hodnoty evropského regionu,“ uvedla viceprezidentka a členka představenstva společnosti Huawei Catherine Čchen.

Total
0
Shares