Huawei P30 Pro

Huawei v Evropě vydává finální EMUI 10.1 pro smartphony P30 a P30 Pro

  • Update je dostupný v několika evropských zemích
  • Virtuální asistentka Celia není součástí firmwaru

Zdá se, že společnost Huawie začala aktualizovat své chytré telefony série P30 na nejnovější verzi uživatelské nadstavby EMUI 10.1. Dostupnost aktualizace hlásí uživatelé z Německa, Francie nebo Španělska. Upozornil na to server XDA Developers.

Číslo verze nového firmwaru je 10.1.0.123 a nový update přináší funkce, jako jsou vylepšené styly hodin pro AOD (Always-On Display) nebo nové animace při zadávání otisku prstu, čili při odemykání telefonu. Součástí softwaru jsou mimo jiné i květnové bezpečnostní záplaty operačního systému Android.

P30 Pro a update na EMUI 10.1 | foto: adamlee2012

Už to tak vypadá, že k získání aktualizace není nutná předchozí účast v beta testování, protože majitelé telefonů v několika evropských zemích si OTA EMUI 10.1 (přibližně 4,59 GB) mohou stáhnout prostřednictvím aplikace Podpora (Support).

Celia není součástí aktualizace

Zajímavé je, že virtuální asistent Celia není zahrnut do stávající verze EMUI 10.1 pro řadu P30. Společnost nedávno svého hlasového asistenta nabídla majitelům novějších smartphonů řady P40, ale zatím není potvrzen žádný časový rámec jeho příchodu na starší mobily.

Už jste na EMUI 10.1 aktualizovali? Nebojte se nám dát vědět v komentářích!

zdroj: XDA

Total
1
Shares