Huawei P50 Pro

Huawei v Česku obejde zákaz Googlu, uzavřel strategické partnerství se Seznamem.cz

  • Huawei a Seznam.cz uzavírají partnerství
  • Seznam.cz poskytne na nové telefony vyhledávání a aplikace v AppGallery    

Koncem března Huawei uvedl na trh sérii vlajkových smartphonů P40. Špičkové telefony obsahují ruživatelské ozhraní EMUI 10.1 založené na Androidu 10.0 poháněné Huawei Mobile Services (HMS). Ekosystém aplikací HMS, které jsou dostupné prostřednictvím obchodu AppGallery, utěšeně roste stejně jako počty jejich uživatelů. Huawei nyní navázal spolupráci se Seznam.cz, díky tomu se aplikace Seznamu objeví v AppGallery, v prohlížeči bude nastaveno vyhledávání přes Seznam a v neposlední řadě Seznam pro Huawei připravil zpravodajskou aplikaci s názvem Seznam.cz.

Google služby nahradí českým Seznamem

„Společnosti Huawei a Seznam.cz dohodly partnerství a spolupráci v mnoha oblastech. Seznam.cz, jako významný tvůrce mnoha mobilních aplikací v Česku, podporuje Huawei v budování vlastního obchodu s aplikacemi. Nedávno představené telefony řady P40, P40 Pro a P40 Lite jsou první modely, kde se partnerství projeví, a my věříme, že to naši zákazníci ocení. Jsme velmi rádi, že jsme získali silného partnera s řadou produktů, které jsou u Čechů velmi oblíbené,” řekl PR manažer Huawei pro produktové portfolio Filip Matys.

Ilustrační obrázek

„Mobilní zařízení Huawei tvoří v České republice velkou část trhu. Jsme rádi, že se nám podařilo uzavřít vzájemnou spolupráci, která nám pomůže oslovit další uživatele s produkty Seznamu,“ odhaluje motivy uzavření spolupráce Matěj Hušek, ředitel divize Homepage a obsahových služeb Seznam.cz, a dodává, že uživatelé mobilních telefonů Huawei řady P40, P40 Pro a P40 Lite najdou kromě defaultně nastaveného vyhledávání ve svých telefonech i oblíbené aplikace české internetové jedničky, jako například Mapy.cz či Novinky.cz.

Nabídka AppGalery se rozšiřuje

V AppGallery od Huawei je také možné najít aplikace od Alza.cz, CZC, Komerční banky, Seznam.cz, CSFD.cz, Livesportu, Richee, Tipsportu, Tesca, Youradio nebo Windy a nyní je postupně budou doplňovat například i aplikace od Raiffeisenbank, České spořitelny nebo České pošty. Připojit se mají i DámeJídlo.cz, Avast či České dráhy s aplikací Můj vlak.

Total
5
Shares