Čínský Huawei se připojuje k bojkotu Ruska

Huawei v Británii postaví výzkumné centrum, navzdory tlaku Spojených států

Huawei dostal od britských úřadů povolení postavit v zemi výzkumné a vývojové středisko, které bude zaměstnávat kolem 400 lidí a zaměří se na zařízení pro komunikaci pomocí optických vláken. Čínská společnost do projektu v první fázi investuje jednu miliardu liber (29,6 miliardy Kč).

Podle zahraničních serverů tento krok u představitelů Spojených států, kteří se snaží premiéra Borise Johnsona přesvědčit, aby přehodnotil lednové rozhodnutí povolit společnosti Huawei omezený podíl na budování tamních mobilních sítí páté generace (5G). Washingtonu dlouhodobě podezítrá Huawei ze špionáže, což firma neustále popírá.

Ještě není vyhráno

Britské Národní středisko kybernetické bezpečnosti (NCSC) minulý měsíc iniciovalo přezkum, jestli telekomunikační zařízení Huawei vůbec v britských sítích 5G používat. Rozhodnutí se očekává v následujících týdnech.

USA chtějí Huawei odstřihnout od čipů

Přezkum byl oznámen jen několik dní poté, co USA informovaly o sérii opatření, která mají odstřihnout Huawei od globálních dodávek čipů pro mobilní telefony a 5G základnové stanice.

Čínská společnost k výzkumnému a vývojovému středisku v Británii uvedla, že konečným cílem je vybudovat poblíž města Cambridge areál o rozloze kolem dvou kilometrů čtverečních a dále v regionu investovat. Pro Huawei v Británii nyní pracuje kolem 1 600 lidí.

Total
0
Shares