Huawei P50 Pro

Huawei ukončí výrobu svých čipů Kirin, kvůli americkým sankcím

  • Yu potvrdil, že telefony série Mate 40 jsou na cestě
  • Zároveň ale také uvedl, že se bude jednat o poslední mobily s čipy Kirin
  • „Pro firmu to je velká ztráta,“ řekl šéf Huaweie

Čínské technologická společnost Huawei kvůli americkým sankcím příští měsíc zastaví produkci svých vlastních čipů Kirin. Uvedl to šéf spotřebitelské divize Huawei Richard Yu.

Huawei je pod dlouhodobým tlakem americké administrativy, kvůli čemuž už před rokem přišel o přístup ke službám a aplikacím společnosti Google. V průběhu září přijde i o přístup k hardwaru, konkrétně ke svým čipům Kirin.

Příští měsíc je konec

Yu na konferenci China Info 100 uvedl, že Huawei zastaví výrobu procesorů Kirin 15. září. Ty pro něj totiž zhotovují dodavatelé (hlavně TSMC), kteří využívají americké technologie. „Je to pro nás velmi velká ztráta,“ prohlásil Yu.

Zachrání firmu MediaTek?

Vysoce postavený zaměstnanec Huaweie zároveň zmínil, že telefony řady Mate 40 budou posledními s čipy Kirin. Jaké procesory se objeví v dalších telefonech značky, je prozatím nejasné. Už dříve ale unikly na veřejnost informace o tom, že Huawei je v námluvách se společností MediaTek.

Šéf Huaweie se na konferenci dotkl i otázky operačního systému, když uvedl, že počítače, tablety a ano, dokonce i mobilní telefony, budou v budoucnu založeny spíše na systému Harmony než na Androidu. Je tak možné, že se už příští rok dočkáme příchodu prvního smartphonu Huawei s vlastním systémem.

Přes sankce největším výrobcem

I přes americké sankce se Huawei v letošním druhém čtvrtletí stal největším prodejcem smartphonů na světě. Firma těžila hlavně z růstu prodeje na čínském trhu, v zahraničí se jí už tolik nedařilo.

Total
0
Shares