Huawei Mate 30 Pro

Huawei si to rozmyslel. Populární Mate 20 Pro o bezpečnostní aktualizace nepřijde

  • Telefon Mate 20 Pro měl být odstřihnut od bezpečnostních záplat
  • Nakonec k tomu, k velké radosti jeho majitelů, ale nedojde

Včera mnohé servery informovaly, že řada chytrých telefonů Huawei Mate 20, tedy modely Mate 20, Mate 20 Pro a Mate 20 X 5G, přijdou o softwarovou podporu a tak už dále nebudou dostávat bezpečnostní aktualizace. Není to ale tak docela pravda.

Populární smartphony bez záplat?

Na různých webech se v uplynulých hodinách objevila zpráva, že smartphony řady Mate 20 byly vyškrtnuty ze seznamu zařízení oprávněných k získávání bezpečnostních aktualizací EMUI. Jediným, kdo měl na seznamu zůstat, byl údajně Mate 20 X 5G. Standardní Mate 20 a varianta Pro se na něm prý už nenacházeli. Skvělé ovšem je, že nakonec ani jeden ze smartphonů o bezpečnostní aktualizace nepřijde. Alespoň prozatím.


Psali jsme: Pokud chcete nejlepší fotomobil na světě, musíte k Huawei. Mate 40 Pro+ nemá konkurenci


Huawei to rozsekl

Do celé věci vnesl jasno samotný Huawei, který uvedl, že řada Huawei Mate 20 bude i nadále získávat softwarové aktualizace. Má to přitom platit i pro globální verze smartphonů, které se prodávají/prodávaly v Česku.

Pokud tedy jeden z výše uvedených smartphonů vlastníte, zatím nemusíte uvažovat nad změnou. Bezpečnostní aktualizace EMUI bude váš miláček získávat i nadále.

Total
0
Shares