Čínský Huawei se připojuje k bojkotu Ruska

Huawei se odvolal proti vyloučení z výstavby sítí 5G ve Švédsku

  • Boj o 5G sítě se vyostřuje
  • Švédsko vyloučilo čínské firmy Huawei a ZTE ze sítí 5G
  • Huawei se proti vyloučení z výstavby sítí 5G odvolal

Švédsko na konci října zakázalo používat v mobilních sítích páté generace (5G) telekomunikační zařízení čínských společností Huawei a ZTE. Rozhodnutí padlo na základě konzultací se švédskou armádou a bezpečnostní službou, která označila Čínu za jednu z největších hrozeb.

Huawei se nevzdává

Ze zákazu používat ve Švédsku zařízení firem Huawei a ZTE budou pravděpodobně těžit skandinávští konkurenti, tedy švédský Ericsson a finská Nokia. Huawei se však s rozhodnutím PTS nemíní tak lehce smířit a proti svému vyloučení z budování mobilních sítí páté generace (5G) se nyní odvolal.

„Domníváme se, že přijaté rozhodnutí není dobré pro zákazníky ani pro Švédsko obecně,” řekl agentuře Reuters výkonný viceprezident společnosti Huawei pro střední a východní Evropu a Skandinávii Kenneth Fredriksen. „Proto chceme, aby švédský soud přezkoumal, zda bylo rozhodnutí přijato řádným způsobem a v souladu se zákonem,“ dodal.

Američané využívají veškeré páky

Evropské země v poslední době přehodnocují roli čínských firem v budování telekomunikačních sítí. Spojené státy, které loni Huawei umístily na černou listinu a letos v květnu ohlásily restrikce, které čínskému podniku znemožňují získat bez zvláštního povolení čipy vyvinuté či vyráběné s využitím amerických technologií, na své spojence tvrdě naléhají, aby je z výběrových řízení vyloučili.

Total
0
Shares