Huawei

Huawei se odvolal proti vyloučení z výstavby sítí 5G ve Švédsku

  • Boj o 5G sítě se vyostřuje
  • Švédsko vyloučilo čínské firmy Huawei a ZTE ze sítí 5G
  • Huawei se proti vyloučení z výstavby sítí 5G odvolal

Švédsko na konci října zakázalo používat v mobilních sítích páté generace (5G) telekomunikační zařízení čínských společností Huawei a ZTE. Rozhodnutí padlo na základě konzultací se švédskou armádou a bezpečnostní službou, která označila Čínu za jednu z největších hrozeb.

Huawei se nevzdává

Ze zákazu používat ve Švédsku zařízení firem Huawei a ZTE budou pravděpodobně těžit skandinávští konkurenti, tedy švédský Ericsson a finská Nokia. Huawei se však s rozhodnutím PTS nemíní tak lehce smířit a proti svému vyloučení z budování mobilních sítí páté generace (5G) se nyní odvolal.

Huawei
Ilustrační obrázek | zdroj: Reuters

„Domníváme se, že přijaté rozhodnutí není dobré pro zákazníky ani pro Švédsko obecně,” řekl agentuře Reuters výkonný viceprezident společnosti Huawei pro střední a východní Evropu a Skandinávii Kenneth Fredriksen. „Proto chceme, aby švédský soud přezkoumal, zda bylo rozhodnutí přijato řádným způsobem a v souladu se zákonem,“ dodal.

Američané využívají veškeré páky

Evropské země v poslední době přehodnocují roli čínských firem v budování telekomunikačních sítí. Spojené státy, které loni Huawei umístily na černou listinu a letos v květnu ohlásily restrikce, které čínskému podniku znemožňují získat bez zvláštního povolení čipy vyvinuté či vyráběné s využitím amerických technologií, na své spojence tvrdě naléhají, aby je z výběrových řízení vyloučili.

Total
0
Shares