Huawei P50 Pro

Huawei se nevzdává. Mate 40 a Mate 40 Pro budou skvělé telefony

  • Huawei Mate 40 a Mate 40 Pro dorazí za měsíc
  • Nabídnou špičkové fotoaparáty
  • Mate 40 Pro dostane zaoblený displej

Top modely Huaweie jsou každoročně velice očekávanými novinkami, a ani letos na podzim tomu nebude jinak. Na trh už za měsíc vstoupí dvojice špičkových smartphonů Mate 40 a Mate 40 Pro. A zejména od lépe vybaveného modelu se očekává, že předvede novou úroveň mobilní fotografie.

Jeden bude mít vodopád

Grafiku, která odhaluje oba telefony z obou stran, umístil na Twitter známý „únikář“ @onleaks. Podle předchozích zpráv bude Mate 40 vybaven 6,5palcovým OLED displejem a Mate 40 Pro bude mít 6,78palcový OLED panel typu waterfall (vodopád). Smartphone díky tomu bude postrádat klasické strany a i na nich se bude displej. Standardní Mate 40 bude mít přece jenom zaběhlejší design.

Huawei Mate 40/40 Pro | foto: @onleaks

Tentokrát už s kolébkou

Pokud si vzpomínáte, tak Mate 30 Pro neměl kolébku pro ovládání hlasitosti, vše je řešeno softwarově. To nástupce se raději vrátí k fyzickým tlačítkům, na které jsou zákazníci určitě více zvyklí. Potěšit by zájemce mohly i dobře hrající stereo reproduktory. Protože už na internet unikly rozměry fólií na displej chystaných novinek, dokážeme si odvodit, jaké budou mít proporce. Podle známého tipéra má fólie pro Mate 40 rozměry 70 × 153 (šířka/výška), zatímco pro Pro Mate 40 Pro 75 × 157 mm.

Vysoce výkonný Kirin

Huawei Mate 40 a Mate 40 Pro budou mít dostatek výkonu díky 5nm procesoru Kirin 9000. V oblasti softwaru se očekává Android 10 s prostředím EMUI 11. Výrobce by své nové top modely měl na trh uvést v říjnu.

Total
1
Shares