Huawei rozdělí 24 milionů mezi finalisty soutěže o vývoj mobilní aplikace

  • Čínský výrobce spouští akci pro vývojáře
  • Odměny jsou astronomické
  • Zúčastnit se mohou i Češi a Slováci

Huawei zve vývojáře z celého světa, aby se zapojili do soutěže aplikací pro Huawei Mobile services pod názvem AppsUp. Dvacet nejlepších účastníků bude soutěžit v živém finále, kde jejich aplikace uvidí miliony lidí a vítězové dostanou až dvacet tisíc dolarů a možnost ucházet se o podporu investorů. Registrace pro vývojáře jsou otevřeny na tomto webu.

Každoroční soutěž AppsUp proti sobě postaví schopnosti soutěžících z celého světa a s použitím celé řady nástrojů v rámci Huawei Mobile services (HMS) a HMS Core. Vytvářet pak budou inovativní aplikace, které uživatelům usnadní každodenní život. Celosvětovému finále, které bude probíhat online formou streamu v říjnu, budou předcházet regionální akce v Číně, pacifické Asii, Latinské Americe, Evropě a také na Blízkém východě a v Africe.

„V rámci soutěže AppsUp chceme objevit nové talenty v komunitě vývojářů, pomoci jim realizovat jejich nápady a dát jim prostor, ve kterém mohou ukázat svou práci více než 600 milionům uživatelů zařízení Huawei. S radostí sledujeme, co všechno dokážou vývojáři díky možnostem Huawei Mobile Services vytvořit,” říká Filip Matys, PR manažer pro produktové portfolio Huawei.

AppsUp | foto: Huawei

Jak se zapojit

Do soutěže se stačí registrovat na oficiálním webu v termínu od 30. června do 30. srpna 2020. Účastníci se mohou registrovat samostatně nebo v týmech až po třech členech.

Všechny soutěžní aplikace musí využívat funkce a nástroje HMS Core a musí být nahrány na stránku soutěže do 30. srpna 18:00. Porota složená z odborníků v oboru a klíčových zaměstnanců Huawei ohodnotí každý příspěvek z pohledu funkce, inovace, komerční hodnoty a praktičnosti. Poté bude vybráno dvacet aplikací z každého regionu a na webových stránkách soutěže a v Huawei AppGallery bude spuštěno veřejné hlasování. Nejoblíbenější výtvory budou dodatečně odměněny ve finálovém kole. V říjnu budou finalisté prezentovat své aplikace před porotou a budou soutěžit o hlavní cenu. Termín závěrečného ceremoniálu bude oznámen dodatečně.

AppsUp | foto: Huawei

Huawei nabízí celkově až milion dolarů

Soutěž nabízí talentovaným vývojářům možnost vyhrát hotovost až ve výši 20 000 amerických dolarů a celková hodnota peněžních výher je jeden milion amerických dolarů. Kromě finanční odměny budou aplikace finalistů také prezentovány v rámci AppGallery, kde budou dostupné stovkám milionů uživatelů z více než 170 zemí.

Úspěšní soutěžící také budou moci využívat dalších propagačních kanálů společnosti Huawei a její AppGallery, seznámí se s potenciálními investory, dostanou exkluzivní přístup na akce, kurzy a certifikace pro vývojáře Huawei a také nejnovější Huawei P40 Pro. V některých kategoriích lze získat zvláštní ceny, například za vynikající hru a jedinečnou inovaci.

HMS Core | foto: Huawei

Co je HMS Core?

HMS Core, což je soubor vývojářských nástrojů a služeb, momentálně podporuje více než 1,4 milionu registrovaných vývojářů a na 60 000 aplikací po celém světě. Tyto nástroje vytváří funkční prostředí pro zařízení Huawei. Aplikace vyvinuté pro tuto soutěž by měly hlavně podporovat koncepci chytrých pomocníků pro lepší digitální život uživatelů zařízení od Huawei.

Total
1
Shares