Čínský Huawei se připojuje k bojkotu Ruska

Huawei překonal Samsung a stal se ve druhém čtvrtletí celosvětovou jedničkou!

  • Huawei je světovou jedničkou
  • Nejvíce prodává na domácím trhu
  • Samsung je celosvětovou dvojkou 

Podle dat analytické společnosti Canalys se čínská společnost Huawei ve druhém čtvrtletí stala největším prodejcem chytrých telefonů na světě. Na pozici jedničky se vyšvihla navzdory tvrdým americkým sankcím. Spokojený může být i Samsung a Apple.

Huawei za vítězství vděčí silnému odbytu na domácím trhu. Celosvětově firma dodala do prodeje 55,8 milionu smartphonů. Je nutno ovem zmínit, že podnik nyní prodává přes 70 % své produkce v Číně. Na ostatních trzích se mu již tak nedaří.

Může za to hlavně tvrdá kampaň Spojených států, které na firmu uvalily sankce a ta proto přišla o přístup ke Google službám (v Evropě kriticky důležitým) a brzy se bude moct rozloučit i s dodávkami čipů. Washington tvrdí, že Huawei umožňuje čínské vládě provádět přes svá zařízení špionáž, což asijský výrobce dlouhodobě odmítá. Kvůli tomuto tlaku mu ale výrazně ubylo zakázek v zahraničí.

Samsung ve čtvrtletí celosvětově dodal 53,7 milionu přístrojů a skončil druhý. Analytici však předpokládají, že až odezní koronavirová krize, na pozici jedničky se znovu navrátí. Třetí je americká společnost Apple, která se připravuje na uvedení nové řady chytrých telefonů iPhone 12.

Total
1
Shares