Google Play

Huawei P50 na prvním renderu. Zadní strana se vymyká všemu, co jsme dosud viděli

  • Smartphonu se snad dočkáme už během března
  • Displej dodají společnosti LG a Samsung
  • Výkon zajistí tovární 5nm procesor Kirin 9000

Díky čínskému serveru Mydrivers.com se nyní můžeme podívat na to, jak bude zřejmě nový Huawei P50 vypadat. Neoficiální rendery, které vycházejí z patentových přihlášek výrobce, telefon ukazují z přední a zadní strany. Už na první pohled je patrné, že designu se nedá upřít jistá originalita.

A to především, když se podíváme na záda telefonu, kde můžeme spatřit kruhový modul hlavního fotoaparátu. V tomto případě však není vycentrován, jako tomu je u modelů Mate 30 a Mate 40 Pro, nýbrž je posunut k levému boku. S ničím podobným žádný jiný výrobce zatím nepřišel. Zvolené řešení vypadá celkem zajímavě. O tom nemáme pochyb. Libí se vám?

Huawei P50
Huawei P50, ilustrační | foto: Mydrivers.com

Původní článek z 25.11 (13:00)

Podle korejského serveru The Elec dorazí příští rok nový smartphone Huawei P50, a to již v první třetině příštího roku. Informací o novém top modelu zatím není mnoho. Jisté však je, že nabídne špičkovou specifikaci, ve které nebude chybět nadupaný foťák či velmi výkonný procesor.

Výkon z říše snů

Huawei P50 by měl pohánět čipset Kirin 9000, který se objevil v modelu Mate 40 Pro. Jedná se o čip, který je postaven na zbrusu novém 5nm procesu. Tvoří jej čtyři výkonnější jádra ARM Cortex A77 spolu se čtyřmi úspornějšími A55 a grafikou Mali G78.


Psali jsme: RECENZE Huawei Mate 40 Pro: Google je minulost, jeho foťák je absolutní vrchol


A co maximální takt? Hlavní jádro dokáže běžet na maximální frekvenci 3,13 GHz, zbylé tři na 2,54 GHz a poslední čtveřice na 2,04 GHz, což bohatě postačí k tomu, aby v oblíbeném benchmarku AnTuTu překonal hranici 700 tisíc bodů.

Parádní displej a foťák od Leicy

OLED displej do chystaného nejlepšího huaweie by měli dodávat korejští výrobci LG a Samsung. Více informací o P50 už bohužel The Elec neposkytl. Fotoaparát ale zcela jistě vyladí renomovaná německá značka Leica.

Total
0
Shares