HarmonyOS

Huawei P50 bude prvním smartphonem s předinstalovaným systémem Harmony OS

  • HarmonyOS 2.0 je kompatibilní se smartphony
  • V současné době probíhá beta testování systému
  • Prvním oficiálním telefonem s tímto Harmony OS bude Huawei P50

Vlastní operační systém čínského Huawei s názvem Harmony OS je v současnosti k vidění pouze v několika zařízeních (například televizorech), na smartphonech, které se těší největší oblibě, se stále neobjevil. Změnit by se to mělo v nadcházejícch měsících, kdy dorazí oficiálně na mnoho stávajících i nových telefonů. A jedním z nich bude nepřekvapivě i připravovaný top model P50.

P50 bude jiný

Právě nová vlajka od Huawei bude vůbec prvním smartphonem, který bude mít Harmony OS předinstalovaný už z výroby. Za tímto tvrzením stojí dobře informovaný web Sina Tech Chin, přičemž dále dodává, že s modely série P50 se setkáme už během prvního kvartálu přištího roku.

Harmony OS
Chytrý telefon Huawei s Harmony OS | foto: vlastní

 

Do konce příštího roku na 100 milionech zařízení

Huawei před nedávnem oznámil, že do konce roku 2021 dodá HarmonyOS na více než 100 milionů svých zařízení včetně již prodávaných přístrojů (hodinek/telefonů/tabletů). Jejich majitelé tedy nebudou muset kupovat nová zařízení, aby mohli HarmonyOS používat.

Jaké telefony a tablety beta podporuje?

Připomeňme, že vývojářská beta systému Harmony OS 2.0 podporuje jak aplikace z Huawei obchodu AppGallery, tak ty z Androidu. Seznam přístrojů, u kterých je možné na betu aktualizovat, zahrnuje modely Huawei P40, P40 Pro, Mate 30, Mate 30 5G, Mate 30 Pro, Mate 30 Pro 5G, MatePad Pro, MatePad Pro 5G a MatePad Pro Wi-Fi.

Total
0
Shares