HarmonyOS

Huawei oznámil, že od příštího roku bude vyrábět telefony se systémem Harmony OS

  • Huawei se nechce spoléhat na americký Android
  • První telefony s Harmony OS 2.0 uvede v roce 2021
  • Beta s novým systémem zamíří k vývojářům ještě letos

Čínská společnost Huawei uvede v příštím roce na trh svůj vlastní operační systém pro chytré telefony. Uvedl to šéf spotřebitelské divize čínského výrobce Richard Yu. Operační systém s názvem Harmony bude alternativou k systému Android americké firmy Google.

K vývojářům v prosinci

Yu o plánech ohledně systému Harmony informoval na výroční vývojářské konferenci Huawei Developers Conference 2020. Beta verzi nového operačního systému Harmony OS 2.0 zpřístupní firma vývojářům během prosince. Prozatím bude muset mít testovací zařízení 128 MB RAM a méně. Od dubna 2021 se limit operační paměti navýší na 4 GB RAM, k odstranění omezení pak dojde v říjnu 2021.

Harmony OS
Chytrý telefon Huawei s Harmony OS | foto: vlastní

Harmony OS je pojistka proti Američanům

O vývoji systému Harmony OS Huawei poprvé informoval loni v srpnu. Nedlouho poté, co společnost Spojené státy umístily na na černou listinu, v důsledku čehož přestal Google poskytovat své služby v nových smartphonech Huawei. Aplikace jako Google Play, YouTube nebo Gmail jsou přitom životně důležité mimo čínský trh.

A aby toho nebylo málo, letos administrativa prezidenta Trumpa zavedla nové sankce, které čínskému podniku znemožňují získat bez zvláštního povolení čipy vyvinuté či vyráběné s využitím amerických technologií.

Total
2
Shares