Huawei Mate 40 Pro

Chystá se prodej značek smartphonů P a Mate? Máme vyjádření českého Huawei

  • V posledních týdnech se vyrojily spekulace, že Huwei prodá svůj mobilní byznys
  • Firma to rázně odmítla

Ke spekulacím, které kolují internetem, se vyjádřilo české zastoupení výrobce prostřednictvím mluvčího pro produktové portfolio Filipa Matyse. „Nepodložené spekulace o možném prodeji vlajkových řad smartphonů Huawei se nezakládají na pravdě. Huawei nic podobného neplánuje. Jsme odhodlaní i nadále vyrábět ty nejlepší chytré telefony a dodávat je spotřebitelům po celém světě.“

Původní článek z 25.1 (11:16)

Huawei, který má v posledních měsících plné ruce práce, prodal na konci loňského roku překvapivě svou dceřinou značku Honor. Jejím novým vlastníkem se stalo konsorcium Shenzhen Zhixin New Information Technology.

Od té chvíle se začalo spekulovat, jestli firma náhodou také neplánuje prodat svoji klíčovou mobilní divizi. Přece jenom ukončení sporu s americkou administrativou zatím nic nenasvědčuje, tudíž podobné otázky mají své opodstatnění.

Huawei o tom ani jednou neuvažoval

Nyní společnost Huawei uvedla, že prodej mobilní divize není na pořadu dne. Firma tvrdí, že chce i nadále zákazníkům poskytovat špičkové produkty a prémiové služby, a připravuje se na uvedení nových top modelů (série P50) a telefonů střední třídy.

Nové telefony bez Googlu

Z nedávno vydané finanční zprávy vyplývá, že v první polovině roku 2020 společnost Huawei dosáhla tržeb ve výši 454 miliard jüanů, což představuje meziroční nárůst o 13,1% a čistou marži 9,2 %. Firmě se daří především na domácí čínské půdě. Na západních trzích ztrácí na úkor konkurentů jako jsou Samsung, Xiaomi a další. Důvodem je, že od května 2019 nesmí ve svých smartphonech používat klíčové služby Googlu.

Total
0
Shares