Huawei Nova 9

Huawei Nova 9, aneb když umělá inteligence vykouzlí dokonalé fotky

Pryč jsou doby, kdy člověk, aby udělal pěknou fotku, musel s sebou táhnout těžký foťák. Dneska už zvládnete vyfotit dechberoucí snímky i s chytrým telefonem. Platí to i pro nový Huawei Nova 9 s fotoaparátem Ultra Vision s umělou inteligencí (AI).


Nepřehlédněte: Huawei u telefonu Huawei Nova 9 vymění displej zdarma. Stačí se zaregistrovat


Obecně platí, že čím více je světla, tím fotoaparátem zachytíte více detailů a fotografie je tak kvalitnější. Ale zkoušeli jste někdy něco vyfotit například při večerní procházce městem nebo ve střídmě osvětlené restauraci? Tato místa jsou prokletím fotoaparátů v mobilech: snímky často postrádají ostrost a detaily. Ne však v případě novinky Huawei Nova 9.

Speciální 50Mpx fotoaparát

Telefon je na zadní straně vybaven systémem Ultra Vision Camera, který zahrnuje 50Mpx hlavní fotoaparát RYYB se snímačem velikosti 1/1,56 palce – dosud největším v řadě smartphonů Nova, dále lze využívat služeb 8Mpx ultraširokoúhlého foťáku a 2Mpx portrétního a 2Mpx makro snímače. Výkonný hardware spolupracuje se softwarem třídy vlajkových lodí a umožňuje pořizovat vysoce kvalitní obsah od fotografií nočního panoramatu města, portrétů s krémovým bokehem až po úchvatné makrosnímky.

Huawei Nova 9 a detail fotoaparátu
Huawei Nova 9 a detail fotoaparátu | foto: Huawei

RYYB a XD Fusion HDR Engine uspořádání

Huawei v modelu Nova 9 použil uspořádání matice RYYB (red-yellow-yellow-blue), která oproti klasickému uspořádání RGBG nahrazuje zelené pixely žlutými a díky tomu propustí k snímači více světla. XD Fusion HDR Engine zase zajišťuje vyváženou expozici, i když pořizujete snímky za extrémního světelného kontrastu. Navíc pomáhá také rychle zpracovat obrovské množství informací a zlepšit čistotu snímku na úrovni pixelu. Výsledný obraz je pak „čistý“ i při zachování sebemenších detailů.

Huawei Nova 9
Huawei Nova 9 a Noční režim | foto: Huawei

Výkonná umělá inteligence (AI)

Tím však výbava Huawei Nova 9 zdaleka nekončí. Technologie AI Shutter a AI Snapshot pomáhají k rychlému zachycení snímků a zde právě umělá inteligence (AI) vyhodnotí za vás, který snímek je nejostřejší/nejdokonalejší a ten pro výslednou fotografii použije. Fotovýbava Huawei Nova 9 není ale jen o zadním fotoaparátu.

Huawei Nova 9
Huawei Nova 9 | foto: Huawei

Skvělá selfíčka

Režimy focení Super Night Selfie a Noční portrét využívají umělou inteligenci ke zvýšení jasu tmavých oblastí, snížení digitálního šumu a rekonstrukci pozadí. Snímky jsou světlé, ale nikoli přeexponované, a zachovávají si detaily skryté v tmavších oblastech scény. Výslednou kvalitu fotek podporuje i funkce přesné identifikace obličeje. V Huawei nezapomněli ani na natáčení videa: přední i zadní fotoaparát Nova 9 zvládají 4K video ve třiceti snímcích za sekundu.

Buďte režisérem svých videí

Přímo v telefonu pak najdete užitečné funkce jako Video Search, One-Click Video Creation a Petal Clip, které umožňují snadnou úpravu právě pořízených videí. Kromě toho se při stahování aplikací prostřednictvím AppGallery můžete těšit na řadu prémiových, vylepšených a intuitivních funkcí. Aplikace jako PicsArt Photo Editor jsou vybaveny nejnovější vylepšenou sadou HMS Core 6.0, která podporuje fotografické funkce s umělou inteligencí, jako je Sensor HDR, efekty bokeh, stabilizace videa, režim AI Movie a další.

Total
0
Shares
Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..