Huawei MatePad 2 Pro 5G

Huawei MatePad 2 Pro 5G bude první tablet postavený na Harmony OS

  • Tablet by měl mít 12,9palcový OLED displej
  • Poběží na systému PadOS, což je upravený Harmony OS
  • Pohonnou jednotkou bude procesor Kirin 9000

Jak možná víte, Huawei nad nadstavbou EMUI 11 ještě nezlomil hůl. Ve hře je ještě jedna (nejspíš úplně poslední) verze, které bychom se mohli údajně dočkat u příležitosti představení vlajkového telefonu Huawei P50 (Pro). Spekuluje se o datu někdy v průběhu března, tak jsme zvědaví.


Psali jsme: Huawei P50: exkluzivní první pohled na chystané čínské kladivo


Nový tablet, nový systém

A teď z jiného soudku. Na oblíbené čínské sociální síti weibo se aktuálně objevil únik specifikací nového tabletu, který si odbude premiéru, co nevidět. Huawei MatePad 2 Pro 5G do puntíku splňuje veškerá očekávání, která od špičkového zařízení máte. Nabídne prémiové kovové šasi, minimální rámečky a navíc 12,9palcový OLED displej s obnovovací frekvencí 120 hertzů!

Zapomeňte na Android

Jaký bude mít operační systém? Tak tady proběhne asi ta největší (i když očekávaná) změna. Tablet poběží na vlastním systému Pad OS, který není ničím jiným než speciálně upraveným Harmony OS. A dál? Dál je to například přítomnost výkonného procesoru Kirin 9000 s podporou 5G, dostatek RAM i vnitřní paměti nebo velká baterie s podporou rychlého 40W dobíjení a 27W bezdrátového nabíjení.

Total
0
Shares