Skládací Huawei

Skládací Huawei Mate X2 se bude otevírat jako kniha

  • Huawei se vydá ve šlépejích Samasungu
  • Jeho nový Mate X2 se bude otevírat jako Galaxy Fold, tedy jako kniha

Datum premiéry nové skládačky od Huawei už dávno není tajemstvím. Oním dnem D je 22. únor, jak bylo zhruba před dvěma týdny oznámeno na mikroblogu weibo.cn. Nyní se na stejné platformě objevil oficiální plakát, z něhož lze vyčíst, jak bude připravovaný Mate X2 vypadat.

Marketingový materiál potvrdil dřívější spekulace, které uváděly, že se Huawei vydá cestou Samsungu a jeho nový skládací telefon tak bude mít dva displeje. Jeden na vnější straně a druhý, ohebný, který se bude skládat takzvaně dovnitř, podobně jako kniha.

Huawei Mate X2
Huawei Mate X2 | foto: weibo.cn

Původní článek z 3.2 (10:00)

Je to přesně tak, jak jsme čekali. Huawei prostřednictvím mikroblogu weibo.com sdělil, kdy dojde k představení skládacího modelu Mate X2. Stane se tak v pondělí 22. února. Nic dalšího už známý výrobce neuvedl, ale spekuluje se, že novinka se bude po vzorů samsungů řady Galaxy Fold otevírat jako kniha a nabídne osmipalcový displej a výkonný procesor Kirin 9000.

Pozvánka na premiéru Mate X2
Pozvánka na premiéru Mate X2, foto: Weibo

Původní článek z 2.2 (01:30)

Společnost Huawei zůstane věrna tradici a tak i letos představí svého nového zástupce z kategorie takzvaných skládacích telefonů. Oním želízkem v ohni bude model Mate X2, který by podle informací organizace TENAA měl disponovat hlavním osmipalcovým displejem.

Huawei jako Samsung

U svého nového skládacího telefonu se Huawei vydá jiným směrem, než jaký jsme viděli u předchozích modelů Mate X a Mate Xs. Letos se čínský gigant půjde ve stopách Samsungu a jeho řady Galaxy Fold – displeje tak budou dva a hlavní ohebný panel tedy doplní ještě pomocný sekundární displej na vnější straně telefonu.


Psali jsme: Chystá se prodej značek smartphonů P a Mate? Máme vyjádření českého Huawei


Kirin 9000 s podporou 5G

Pohonnou jednotkou Mate X2 nebude nic jiného, než raketově rychlý čipset Kirin 9000 vyrobený 5nm procesem s podporou sítí 5G. Zatím nebylo výrobcem ani naznačeno, kdy se skládacího Huawei dočkáme. K premiéře Mate X2 by ale mohlo dojít ještě koncem tohoto měsíce.

Total
0
Shares