Huawei Mate 40 Pro

Huawei Mate 50 Pro+bude mít na zádech dalekohled. Podívejte se

  • Pozornost pomalu láká řada Mate 50, a to především ve vrcholné variantě Mate 50 Pro+
  • Špičkový telefon by měl dostat vlastní procesor a operační systém Harmony OS

Zatímco čekáme na premiéru řady P50, objevil se na internetu povedený koncept telefonu Huawei Mate 50+, se kterým se pochlubil známý tvůrce pod přezdívkou @HoiINDI. A ruku na srdce, pokud by takto připravovaná vlajka čínského gigantu skutečně vypadala, vůbec bychom se nezlobili.


Psali jsme: RECENZE Huawei Mate 40 Pro: Google je minulost, jeho foťák je absolutní vrchol


Mate 50 Pro+ bude snem všech fotografů

@HoiINDI věří, že na zadní straně se mezigeneračně (oproti Mate 40 Pro+) velké designové změny nedočkáme: vidět můžeme opět kruhové uspořádání (tentokrát hned pěti) fotoaparátů (včetně periskopu) se středem v barvě zadního krytu. V horní části fotomodulu se nachází blesk a barevný teplotní senzor.

Na přední straně Mate 50 Pro(+) se bude nacházet téměř bezrámečkový displej s jedním vycentrovaným průstřelem pro selfie fotoaparát; předchůdce Mate 40 Pro(+) nabízí dva přední foťáky v pilulkovém průstřelu na levé straně zobrazovače.

Vespod chystaného Huawei se mají nacházet USB-C konektor, šuplíček pro SIM/NM paměťovou kartu a jeden z dvojice reproduktorů (druhý je v mřížce nad displejem).

Když budeme hovořit o horní hraně, nacházet se zde má infraport pro ovládání domácí elektroniky a mikrofon. Na pravém boku pak bude klasické kolébkové tlačítko pro regulaci hlasitosti a červené tlačítko sloužícího pro zapnutí/vypnutí telefonu.

Hardwarová špička

Po stránce hardwaru bude Mate 50 Pro+ samozřejmě špičkový smartphone se vším všudy. Nabídnout má Kirin 9000 vyráběný 5nm technologií a displej technologie LPTO s adaptibilní obnovovací frekvencí mezi 1 až 120 Hz. Operačním systémem se stane Harmony OS, očekávaný nástupce Androidu. Tvůrce konceptu také naznačuje, že Mate 50 Pro+ dorazí ve stříbrné, bílé, černé, oranžové a olivově zelené barvě.

V současné době nejsou k dispozici žádné informace týkající se uvedení řady Mate 50. Dříve než na podzim se ale s telefony určitě nesetkáme.

Total
2
Shares